Kontejnerová mateřská školka v Benešově

Kontejnerová mateřská školka v Benešově

(7. 2. 2013) (ČTK) - V Benešově vybudovali přístavbu mateřské školy v Dukelské ulici, ve které najde zázemí až 112 dětí. Kontejnerová budova, jejíž výstavba si vyžádala 20 milionů korun, má za sebou kolaudaci a příští týden přivítá první předškoláky. ČTK to řekl starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město).

 
 
 
 

Kontejnerová mateřská školka v Benešově

(ČTK) - V Benešově vybudovali přístavbu mateřské školy v Dukelské ulici, ve které najde zázemí až 112 dětí. Kontejnerová budova, jejíž výstavba si vyžádala 20 milionů korun, má za sebou kolaudaci a příští týden přivítá první předškoláky. ČTK to řekl starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město).


Kontejnerová výstavba umožňuje případné rozebrání a opětovné postavení objektu podle vývoje počtu dětí. V budově vznikly čtyři třídy, každou by mělo navštěvovat 25 dětí. V případě potřeby lze uplatnit výjimku a do každé třídy přidat ještě po třech dětech. Do původní školky v Dukelské ulici dosud chodilo 168 dětí.

Celková kapacita benešovských mateřinek díky přístavbě přesáhne 700 míst. Podle starosty současný stav postačuje pro děti z města, nikoli z okolních obcí. Další výstavbu ale radnice neplánuje.

"Počítám, že kapacitu dál navyšovat nebudeme. Už nemáme kde. Měli jsme ještě takovou myšlenku, že bychom se pokusili školku vrátit do pavilonů, které byly v 90. letech předělány na byty, ale vzhledem k tomu, že na to byla použita dotace, tak to není možné," podotkl Hlavnička.

Mateřské školy v minulosti rozšiřovali například v Čáslavi, Kladně nebo Mladé Boleslavi. V Kutné Hoře dokonce plánují vznik lesní školky. Vznikne v typické mongolské jurtě, která má vyrůst na volném pozemku nad mostem přes říčku Vrchlici.

Doplněno Stavbaweb:
Celou stavbu realizovala firma PRADAST s.r.o. z Českých Budějovic, která zvítězila ve výběrovém řízení na tuto akci.

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz