Kontroverzní obří centrum v Plzni se chce propojit s poliklinikou

Kontroverzní obří centrum v Plzni se chce propojit s poliklinikou

(7. 1. 2013) (ČTK) - Český developer Amádeus, kvůli jehož plánu postavit obří dům v centru Plzně bude příští týden referendum, se dnes dohodl s vlastníkem sousední polikliniky o propojení obou objektů. Centrum města kolem Americké třídy bude atraktivnější, lokalita se více otevře návštěvníkům obou zařízení, řekli ČTK po podpisu memoranda o spolupráci a rozvoji lokality Jan Petřík z investorské firmy Amádeus Plzeň a jednatel Polikliniky Denisovo nábřeží Václav Vachta.V horní části plánovaného obchodního centra Corso Americká za 2,5 miliardy korun budou podle Petříka parkovací stání s trvalou rezervací pro pacienty polikliniky. Součástí obchodního centra pak bude nová lékárna a výdejna léků pro polikliniku. Mezi Corsem a poliklinikou bude podle Vachty volný a bezbariérový přístup. Oba objekty budou mít společnou navigaci pro návštěvníky.

 
 
 
 

Kontroverzní obří centrum v Plzni se chce propojit s poliklinikou

(ČTK) - Český developer Amádeus, kvůli jehož plánu postavit obří dům v centru Plzně bude příští týden referendum, se dnes dohodl s vlastníkem sousední polikliniky o propojení obou objektů. Centrum města kolem Americké třídy bude atraktivnější, lokalita se více otevře návštěvníkům obou zařízení, řekli ČTK po podpisu memoranda o spolupráci a rozvoji lokality Jan Petřík z investorské firmy Amádeus Plzeň a jednatel Polikliniky Denisovo nábřeží Václav Vachta.V horní části plánovaného obchodního centra Corso Americká za 2,5 miliardy korun budou podle Petříka parkovací stání s trvalou rezervací pro pacienty polikliniky. Součástí obchodního centra pak bude nová lékárna a výdejna léků pro polikliniku. Mezi Corsem a poliklinikou bude podle Vachty volný a bezbariérový přístup. Oba objekty budou mít společnou navigaci pro návštěvníky.

Corso Americká
Poliklinika plánuje podle Vachty do dvou tří let výraznou modernizaci. "Může vzniknout unikátní multifunkční prostředí, kde Plzeňané získají na jednom prostoru maximum služeb," uvedl. V Corsu má vzniknout 90 provozoven a až 1000 pracovních míst. Jeho investor přerušil na žádost radnice územní řízení až do výsledků referenda.

O plánované stavbě multifunkčního domu se bude v Plzni konat místní referendum společně s prezidentskými volbami, tedy 11. a 12. ledna. Referendum bude o tom, zda má město bezodkladně podniknout veškeré kroky, aby se nemohla stavět obří budova na místě zbouraného domu kultury. Přípravný výbor referenda i radnice už zahájily své kampaně.

Radnice v letáku uvedla, že pokud bude odpověď občanů "ano", bude muset město odkoupit pozemky investora za odhadní cenu 263 milionů Kč, což ohrozí investice, služby i podporu veřejně prospěšných organizací. "Město by ale tyto peníze nevyhodilo z okna, ale získalo by volný pozemek v centru," řekl zmocněnec přípravného výboru referenda Martin Marek.

Amádeus jako investor a majitel tříhektarového pozemku o prodeji pozemku městu neuvažuje. "Kdyby někdy uvažoval, tak určitě za jednotky miliard Kč a započítal by tam i zmařenou investici," řekl Petřík.

Náklady na referendum odhaduje radnice na tři miliony Kč. Roman Matoušek z magistrátu uvedl, že do 178 komisí referenda, které musí být za zákona jiné než na prezidentské volby, je nutné zajistit 940 lidí. Město má mít v každé komisi jednoho člena a zapisovatele a zbylých 560 lidí má zajistit přípravný výbor. Komisaře shánějí společně.

Doplněno Stavbaweb:
Stránky projektu Corso Americká.


Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz