Konverze hotelu Vltavan

Konverze hotelu Vltavan

Náměstí T. G. Masaryka, Sedlčany

(23. 2. 2022) Aulík Fišer architekti

   
 
 
 
 

Konverze hotelu Vltavan

Hotel byl postaven na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století, z hlediska urbanistického i architektonického tvořil kvalitní součást v prostoru sedlčanského náměstí. Budova s dvorními křídly využívala celý pozemek pro restauraci, společenský sál a hotelové pokoje, řadu let už ale nebyla v provozu a chátrala.


Nový majitel, který nás oslovil ke spolupráci, se rozhodl pro konverzi na víceúčelový městský dům obohacující společenský život Sedlčan a okolí. Vedle zřízení divadla ve vesnici Dražkov to byl jeho druhý neziskový záměr. Stavební program zahrnoval dva víceúčelové propojitelné sály, fitness, wellness, lékařské ordinace, kavárnu, kanceláře a bytovou jednotku.

Adaptace na novou funkci nevyžadovala rozsáhlejší zásahy do nosných konstrukcí, jako dobře využitelné se ukázalo i základní schéma dispoziční struktury. Východní fasáda do náměstí byla s výjimkou proskleného vikýře ponechána v původní podobě, k západní dvorní fasádě jsme doplnili nástavbu s dvoupodlažním bytem. Pro novou funkci jsme chtěli využít prosté neokázalé kvality původní stavby včetně interiérů, původní řemeslné detaily jsme integrovali, přestože se ani zdaleka nejedná o případ hodný památkové ochrany.

Součástí nové vstupní haly je zrestaurovaná inkrustace od Bohumíra Matala. V kavárně je nástěnná malba od Patrika Hábla.

Autorská zpráva
Foto: Aleš Jungmann


Autorský tým:
Jan Aulík, Markéta Aulíková, David Zalabák; spolupráce Kristýna Vitnovská, Ondřej Černý; autor výtvarného díla v kavárně Patrik Hábl
Investor: VLTAVA INVEST a.s., Pavel Hlaváček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.6586494
14.4246339
Konverze hotelu Vltavan

Konverze hotelu Vltavan
Náměstí T. G. Masaryka
Sedlčany

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz