Košinka

Košinka

Košinova 41, 612 00 Brno - Královo Pole

(9. 5. 2016) Hrubá stavba nízkoenergetického bytového domu byla dokončena.

   
 
 
 
 

Košinka

Developerská společnost DBEST INVEST, člen skupiny Mansito, právě dokončila hrubou stavbu bytového projektu Košinka, který se nachází v Brně – Králově Poli. Jeho kolaudaci pak plánuje na letošní září. Ve dvou budovách objekt nabídne 22 bytů. Projekt nedávno získal energetický průkaz třídy A. Řadí se tak mezi energeticky mimořádně úsporné domy, ve kterých majitelé bytů ušetří značné náklady na provoz domácnosti. 
Mezi oběma bytovými bloky vznikne chráněný venkovní prostor se zahradními prvky. Samotné budovy pak budou spojeny podzemním podlažím se sklepy a 27 parkovacími místy.
Autorem projektu je ateliér Albatros. Výstavbu projektu Košinka, který nabízí široký výběr bytů od menších startovacích garsonek až po větší luxusnější byty v horních podlažích, spolufinancuje banka ČSOB. 
Začátek stavby: 5/2015
Dokončení stavby:
budova A - 5-6/2016
budova B - 6-7/2016

www.byty-kosinka.cz
tisková zpráva, Stavbaweb

Související články:
Rezidenční projekt Košinka v Brně 22.1.2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
49.2232869
16.5997332
Košinka

Košinka
Košinova 41
612 00 Brno - Královo Pole

Komentáře ke článku

 
 
 
 

9. 5. 2016 15:45:25. Re: Košinka. Jitka

 
 
 
 

9. 5. 2016 15:45:25. Re: Košinka. Jitka

  Nemůžu si pomoct, ale hrubá stavba neodpovídá vizualizaci. Na první pohled není dodržen rozdílný počet pater a členění oken. To, co je na projektu zajímavé a tvoří výraz stavby, je provedením hrubé stavby výrazně znehodnoceno. A to je ještě otázka, co zhotovitel s takovýmhle přístupem udělá s balkóny a barevností fasády. Co na to autorský dohled?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz