Krytý bazén Znojmo - Louka

Krytý bazén Znojmo - Louka

(15. 10. 2018) Projekt vypracuje Architektonická kancelář Burian - Křivinka

   
 
 
 
 

Krytý bazén Znojmo - Louka

(ČTK) - Vedení Znojma má mít do konce roku k dispozici vypracovanou projektovou dokumentaci pro stavbu krytého bazénu u letního koupaliště v Louce. Za dokumentaci zaplatí tři a čtvrt milionu korun, vypracuje ji brněnská Architektonická kancelář Burian - Křivinka, která vytvářela i architektonickou studii. Kdy se bude bazén stavět, však záleží na dalších rozhodnutích politické reprezentace, která vzejde z aktuálních voleb, řekla ČTK mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Pro stavbu bazénu už je vydané územní rozhodnutí. "V projektové dokumentaci se má již přesněji specifikovat, jaké vybavení má bazén mít. Tedy kolik bude mít drah, jak bude vypadat jeho wellness část, případně jaké další vybavení je pro kvalitní a moderní plavecký bazén nezbytné," uvedla Pastrňáková. Dodala, že po zhotovení dokumentace město zažádá o stavební povolení, které by mohlo být vydané v červnu příštího roku.

Ve Znojmě se o novém bazénu mluví zhruba pět let. Tehdy se řešilo, zda je lépe postavit nový bazén, nebo zrekonstruovat současný, kterému se říká lázně. Později se vedly intenzivní debaty, zda bazén se šesti drahami, nebo s osmi, aby se v něm mohly konat národní i mezinárodní závody.

Podle počtu drah se před dvěma lety kalkulovalo s náklady 210, respektive 232 milionů korun. Osmidráhový městu doporučila tehdy i odborná komise. Ve Znojmě funguje úspěšný plavecký klub, který vychoval i několik olympioniků a úspěšných účastníků mezinárodních šampionátů.
Vizualizace: znojmo-zdravemesto.cz

Doplněno Stavbaweb:

Architektonickou studii včetně vizualizací najdete na stránkách znojmo-zdravemesto.cz.
Ateliér Burian-Křivinka Architekti je zároveň autorem projektu městské plovárny Louka – více na stránkách autorů ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.