Kultivace veřejného prostoru mezi obchodními domy v Ústí nad Labem

Kultivace veřejného prostoru mezi obchodními domy v Ústí nad Labem

(16. 2. 2015) (ČTK) - Ústecká radnice udělila v architektonické soutěži na úpravu centra města mezi obchodními domy dvěma návrhům první místo. První místo bylo uděleno týmům Marie Hlavaté a Marka Přibyla.

 
 
 
 

Kultivace veřejného prostoru mezi obchodními domy v Ústí nad Labem

(ČTK) - Ústecká radnice udělila v architektonické soutěži na úpravu centra města mezi obchodními domy dvěma návrhům první místo. První místo bylo uděleno týmům Marie Hlavaté a Marka Přibyla.


Prostor řešený architektonicko-urbanistickou studií
Ústí ocenilo návrhy na úpravu centra města mezi obchodními domy

Návrhy uvidí veřejnost na výstavě v muzeu, v anketě se k nim budou moci lidé vyjádřit. ČTK o tom v pátek 13. února informovala mluvčí radnice Romana Macová.

Soutěž má najít využití prostoru mezi obchodními domy Forum a Labe, kde je nyní pouze pár laviček a několik stánků trhovců. Návrhy řešily funkční a prostorové uspořádání, umístění mobiliáře i osvětlení.

První místo udělila komise složená z odborníků i laiků Marii Hlavaté a Marku Přikrylovi, jejich týmy architektů dostanou shodně 80.000 korun. Město odmění částkou 40.000 korun i ateliér KM(O) - Kilometrezero, který skončil na třetím místě. Odměnu 15.000 a 5000 korun od města dostanou ještě další dva návrhy.

V městském muzeum bude vernisáží 3. března zahájena výstava všech soutěžních návrhů. Potrvá do 29. března, v rámci ankety budou lidé moci ohodnotit všech pět oceněných návrhů podle čtyř kritérií - flexibilita návrhu, celkové řešení prostoru, ekonomičnost a originalita. O tom, zda se město bude některým z návrhů skutečně řídit, rozhodne radnice později.

Doplněno Stavbaweb:
• 1. místo
Účastník: Ing. Marie Hlavatá // Autor: Ing. arch. Josef Hlavatý, Ing. arch. Lenka Hlavatá
1. místo
Účastník: Ing. arch. MgA. Marek Přikryl // Autor: Ing. arch. Martin Prokš, MgA. Filip Kotlář
Další oceněné návrhy a hodnocení poroty najdete na stránkách ČKA ZDE.

Výstava, cena veřejnosti
Dne 3. 3. 2015 v 16:00 bude v Muzeu města Ústí nad Labem vernisáží zahájena výstava všech soutěžních návrhů. Výstava bude trvat do 29. 3. 2015. Součástí výstavy bude anketa určená pro laickou veřejnost, ve které bude možnost ohodnotit pět oceněných návrhů dle čtyř kritérií – flexibilita návrhu, celkové řešení prostoru, ekonomičnost a originalita. Anketa bude zveřejněna v době trvání výstavy na webových stránkách města. K soutěži bude dále vydán katalog všech doručených návrhů s komentářem odborné poroty.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz