Kulturně-společenské centrum s garážemi a radnicí v Kohoutovicích

Kulturně-společenské centrum s garážemi a radnicí v Kohoutovicích

Bašného 36, 623 00 Brno-Kohoutovice

(2. 11. 2016) Podle projektu ateliéru Pelčák a partner.

 
 
 
 

Kulturně-společenské centrum s garážemi a radnicí v Kohoutovicích

(ČTK) - Nová radnice včetně společenského sálu pro kulturní akce by se měla v brněnských Kohoutovicích začít stavět na konci příštího roku. Městská část vybrala architektonickou kancelář, která by měla zpracovat projektovou dokumentaci. Radnice bude mít místo pod poštou u trolejbusové zastávky Stamicova. Starosta Petr Šafařík (ČSSD) dnes novinářům řekl, že očekávané náklady se pohybují kolem 80 milionů korun.

Do architektonické soutěže se přihlásilo šest týmů, vítězem se stala společnost Pelčák a partner. Všechny návrhy nyní budou vystavené na radnici do 22. listopadu. "Nyní, pokud se s vítězem soutěže dohodneme na ceně, uzavřeme smlouvu v jednacím řízení bez uveřejnění na zpracování projektové dokumentace. Chtěli bychom koncem příštího roku začít stavět. Hotovo by mělo být za 16 měsíců, tedy začátkem roku 2019," řekl Šafařík.

Kohoutovičtí už na novostavbu podle něj netrpělivě čekají. "Dnes je radnice ve staré zástavbě a v zimě je někdy obtížně dostupná. Kulturní akce nemáme ani kde pořádat. Součástí budovy budou také dvě patra parkovacích stání," uvedl Šafařík.

Záměr postavit novou radnici a společenský sál je starý 14 let, radní však dlouho nedokázali projekt posunout.

Doplněno Stavbaweb:
Informace o soutěži a vítězné projekty architektonické soutěže na kulturně-společenské centrum s garážemi a radnicí najdete ZDE.
Informace o historii chystané stavby nové radnice najdete ZDE.
Od 1. do 22. listopadu 2016 probíhá v prostorách radnice MČ Brno–Kohoutovice (Bašného 36) výstava všech přihlášených návrhů.

 
 
 
 
49.1932863
16.5354728
Kulturně-společenské centrum s garážemi a radnicí v Kohoutovicích

Kulturně-společenské centrum s garážemi a radnicí v Kohoutovicích
Bašného 36
623 00 Brno-Kohoutovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz