Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm získalo dotaci na stavbu

Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm získalo dotaci na stavbu

(30. 4. 2020) Stavba by měla začít 1. července

 
 
 
 

Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm získalo dotaci na stavbu

(ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku získal padesátimilionovou evropskou dotaci na stavbu kulturního centra. ČTK to sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Předpokládaná cena stavby je 203 milionů korun včetně DPH.

Dotace je určena na pasivní standard budovy, která bude splňovat přísná kritéria energetických úspor. "Na tuto zprávu jsme čekali opravdu dlouho. Od zprostředkovatele jsme se dozvěděli, že jako město jsme získali dotaci na pasivní standard budovy ve výši 50 milionů včetně DPH. Je to další kousek do mozaiky, kterou postupně skládáme. Finálním cílem je postavení kulturního centra," uvedl starosta Radim Holiš (ANO).

Město nyní vybírá dodavatele stavby, veřejná zakázka by měla být vyhodnocena na konci května. "Zastupitelstvo města bude svoláno na 30. června a do té doby budeme mít zpracovány veškeré materiály tak, abychom byli připraveni na rozhodnutí zastupitelstva města," uvedl Holiš.

Stavba je naplánována na 16 měsíců, začít by měla 1. července. "Již před pěti lety jsme začali plánovat stavbu kulturního centra a měli jsme za úkol hledat dotace na jeho výstavbu. Dotace na pasivní standard budovy byla prakticky jediná, která mohla přinést větší objem peněz. Bylo mnoho odpůrců proti budování kulturního centra v pasivním energetickém standardu. Jsem moc rád, že jsme neuhnuli a pokračovali tímto směrem. Nyní nám 50 milionů korun pomůže pokrýt náklady stavby a zároveň budeme mít ve městě moderní veřejnou stavbu, která navíc půjde příkladem ostatním v plnění energetických nároků," uvedl místostarosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Město s 16.000 obyvateli chce letos investovat rekordních 281 milionů korun, největší akcí bude právě stavba víceúčelového kulturního centra. Loni mělo město v rozpočtu na investice vyčleněno 105 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Architektonickou soutěž v roce 2016 vyhrála brněnská společnost Archteam.
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Související články:
Nové kulturní centrum v Rožnově  16.3.2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz