Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm získalo dotaci na stavbu

Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm získalo dotaci na stavbu

(30. 4. 2020) Stavba by měla začít 1. července

 
 
 
 

Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm získalo dotaci na stavbu

(ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku získal padesátimilionovou evropskou dotaci na stavbu kulturního centra. ČTK to sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Předpokládaná cena stavby je 203 milionů korun včetně DPH.

Dotace je určena na pasivní standard budovy, která bude splňovat přísná kritéria energetických úspor. "Na tuto zprávu jsme čekali opravdu dlouho. Od zprostředkovatele jsme se dozvěděli, že jako město jsme získali dotaci na pasivní standard budovy ve výši 50 milionů včetně DPH. Je to další kousek do mozaiky, kterou postupně skládáme. Finálním cílem je postavení kulturního centra," uvedl starosta Radim Holiš (ANO).

Město nyní vybírá dodavatele stavby, veřejná zakázka by měla být vyhodnocena na konci května. "Zastupitelstvo města bude svoláno na 30. června a do té doby budeme mít zpracovány veškeré materiály tak, abychom byli připraveni na rozhodnutí zastupitelstva města," uvedl Holiš.

Stavba je naplánována na 16 měsíců, začít by měla 1. července. "Již před pěti lety jsme začali plánovat stavbu kulturního centra a měli jsme za úkol hledat dotace na jeho výstavbu. Dotace na pasivní standard budovy byla prakticky jediná, která mohla přinést větší objem peněz. Bylo mnoho odpůrců proti budování kulturního centra v pasivním energetickém standardu. Jsem moc rád, že jsme neuhnuli a pokračovali tímto směrem. Nyní nám 50 milionů korun pomůže pokrýt náklady stavby a zároveň budeme mít ve městě moderní veřejnou stavbu, která navíc půjde příkladem ostatním v plnění energetických nároků," uvedl místostarosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Město s 16.000 obyvateli chce letos investovat rekordních 281 milionů korun, největší akcí bude právě stavba víceúčelového kulturního centra. Loni mělo město v rozpočtu na investice vyčleněno 105 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Architektonickou soutěž v roce 2016 vyhrála brněnská společnost Archteam.
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Související články:
Nové kulturní centrum v Rožnově  16.3.2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz