KUMST

(2. 3. 2023) KOGAA

   
 
 
 
 

KUMST

Údolní 19 je památkově chráněná budova v Brně, postavená v roce 1929 architektem Vinzenzem Baierem. Budova vystřídala řadu funkcí, nacházely se v ní kanceláře, kino, menza, a v neposlední řadě byla sídlem Fakulty výtvarných umění VUT v Brně.

Budova se postupně změnila na nové komunitní zařízení pro různorodá odvětví kreativních a kulturních průmyslů. Na financování se podílí Jihomoravské inovační centrum, město Brno, Jihomoravský kraj  a Vysoké učení technické v Brně. Účelem budovy je podpora růstu kreativních průmyslů v regionu s důrazem na akcelerační programy a další podpůrné akce pro mladé tvůrce a firmy.

Součástí rekonstruovaného objektu je showroom lokálních tvůrců, kavárna, velký sál pro různé typy akcí, sdílené konferenční místnosti a tři patra studií, ateliérů a coworkingových prostorů pro kreativní komunitu.

Práce v rámci omezeného rozpočtu přinesla provedení rekonstrukce, které spočívalo především v odhalení hlavních rysů stávajícího prostoru s podporou flexibility jeho nových funkcí. Práce zahrnovaly především očištění starších stavebních nánosů a vytvoření “otevřených” prostorů, které budou vyhovovat požadavkům pro podporu inspirace a spolupráce.

Například došlo k odstranění sádrokartonového stropu, který zakrýval původní stropní světlíky, které byly obnoveny a nyní plní svou funkci rozptylem denního světla. Členěný prostor byl více otevřen, provzdušnění prostoru napomohly také nové skleněné příčky. V neposlední řadě došlo k renovaci a vyleštění původních travertinových stěn a sloupů.

Autorská zpráva

Foto: Kubicek studio

Studio: KOGAA
Tým: Tomáš Kozelský, Alexandra Georgescu, Viktor Odstrčilík, Lenka Kostíková, Kateřina Baťková, Patrícia Pecková, Oleksandr Voropai 
Spolupráce: Denisa Strmiskova Studio
Dokončení první fáze: podzim 2020
Plocha: 4000 m2 ve dvou čtyřpatrových budovách
Umístění: Údolní 19, Brno, Czech Republic

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a