La Vida Residence

La Vida Residence

(13. 12. 2022) under-construction architects

   
 
 
 
 

La Vida Residence

Pravidelný rastr a přísná forma domu vychází ze snahy vytvořit objekt funkčně i dispozičně co nejjednodušší, nepodléhající módě a krátkodobým trendům. Je zahalen do jemného závoje z nerezových prutů, který plynule přechází na balkónech a pobytové střešní terase v zábradlí. Tyčová síť slouží také jako podpora pro zeleň vinoucí se jak ze země, tak ze střešní zahrady.

Funkčně je objekt rozdělen na tři části. V přízemí se směrem do Šífařské ulice a předprostoru s parkováním otevírají prosklením komerční jednotky, od ulice odlehlou část zaujímají sklepní kóje bytů a nezbytné zázemí doplňující komfort pronajímatelných bytů – prádelna, sušárna, sklad odpadu atd. Osou domu prochází dominantní jednoramenné schodiště, které spolu s výtahem v čele propojuje dům vertikálně. Druhé a třetí nadzemní podlaží jsou čistě obytná (12 bytů 1+kk a 8 bytů 2+kk) s byty přístupnými z velkorysé oboustranně orientované chodby podél schodiště. Obytné místnosti apartmánů obíhají po celém obvodu domu, menší vnitřní trakt ke schodišti zaujímají zádveří a koupelny. V rohových částech se nachází dvoupokojové byty, při delších fasádách pak garsonky. Dispozice těchto dvou podlaží jsou identická, pouze na fasádě se rozehrávají posunutím balkonů. Chybějící zahrada na terénu podpořila myšlenku vzniku komunitní pobytové zahrady na střeše, včetně venkovního kuchyňského koutu s grilem a sezením. Přístup umožňuje jak vnitřní schodiště, tak výtah.


Autorská zpráva 

Autor: under-construction architects
Ing. arch. Vladimír Vašut, Ing. arch. Erika Vašutová
Spolupráce: MgA. Viktor Vlach, MgA. Tereza Vojtěšková, Ing. arch. Anna-Marie Černá
Adresa: Šífařská 12, 147 00 Praha 12 - Belárie
Projekt: 2016–2018
Realizace: 2019–2022
Počet bytů: 20
Komerční prostory: 2
Počet podlaží: 3 + komunitní střešní zahrada
Hrubá podlažní plocha: 1429 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz