Lanovka v Peci pod Sněžkou jezdí již na samý vrchol Sněžky

Lanovka v Peci pod Sněžkou jezdí již na samý vrchol Sněžky

(28. 2. 2014) (ČTK) - Na nové lanovce na nejvyšší českou horu Sněžku byl minulou sobotu 22. 2. poprvé spuštěn i druhý úsek, turisti se tak znovu můžou vyvézt až na vrchol. Lanovka získala v pátek 21. února potřebné povolení k provozu z Růžové hory až na vrchol.

 
 
 
 

Lanovka v Peci pod Sněžkou jezdí již na samý vrchol Sněžky

(ČTK) - Na nové lanovce na nejvyšší českou horu Sněžku byl minulou sobotu 22. 2. poprvé spuštěn i druhý úsek, turisti se tak znovu můžou vyvézt až na vrchol. Lanovka získala v pátek 21. února potřebné povolení k provozu z Růžové hory až na vrchol.

Nová lanovka na Sněžku (zdroj foto: www.snezkalanovka.cz)

Dodavatelská firma dokončila lanovku s čtyřměsíčním předstihem. Původní termín měla na jaře. Poprvé se lidé v nových kabinách svezli před vánočními svátky, ale pouze na Růžovou horu. Město Pec pod Sněžkou ještě muselo dostat na druhý úsek povolení od Drážního úřadu.
 
„Máme běžný provoz v režimu ledna, od 100 po 550 lidí denně. Zhruba to odpovídá návštěvnosti staré lanovky a také tomu, že se jezdilo jen na Růžovou horu. Zlepšilo se to školními prázdninami,“ řekl vedoucí lanové dráhy Jiří Martinec.
 
Nová lanovka za více než 300 miliónů korun má čtyřmístné kabiny místo otevřených dvousedaček. Doba jízdy na vrchol se zkracuje z 25 minut na 16 minut. Za hodinu lanovka přepraví stejně jako u starého zařízení maximálně 250 lidí, což byla podmínka ochránců přírody. Jízdné je na nové lanovce asi o deset procent dražší. Jízdenka na vrchol je za 210 korun, zpáteční stojí 390 korun.
 
„Lidem se to zdálo a zdá vždycky drahé. Za ty peníze jsou ale sedm kilometrů na laně, kratší lanovky jsou v přepočtu dražší. Na druhou stranu lidé mají při jízdě komfort, krásný výhled, často mi říkají, že to pro ně je zážitek,“ řekl Martinec.

Doplněno Stavbaweb
Informace o provozu, historii i současnosti lanovky na Sněžku naleznete zde: www.snezkalanovka.cz.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz