LEDVANCE představuje svítidla z Edice Vintage 1906

LEDVANCE představuje svítidla z Edice Vintage 1906

(11. 12. 2019) Retro estetika v kombinaci s moderní LED technologií

   
 
 
 
 

LEDVANCE představuje svítidla z Edice Vintage 1906

Takto stručně by se dala popsat kategorie svítidel a světelných zdrojů značky LEDVANCE navržená jako hold Thomasu Alvu Edisonovi a jeho vynálezu žhaveného zdroje. Edice Vintage 1906 se může pochlubit klasickým vzhledem, který znovu staví do popředí nejkrásnější designový prvek – samotné světlo.

Retro styl a design dobyly svět. Touha po nadčasové kvalitě a úrovni se zdá být hlubší než kdy dříve, a to je situace jako stvořená pro retro edici osvětlení. Přestože dojem z kolekce Vintage 1906 člověka přenáší zpět do minulosti, LED technologie nám neotřele připomíná, že se nacházíme v současnosti.

Série svítidel z Edice Vintage 1906, kterou představila společnost LEDVANCE, kombinuje moderní LED technologii s retro designem, odkazujícím na avantgardní styly 50., 60. a 70. let. Najdete v ní přes 30 modelů světelných zdrojů v pěti produktových řadách – Globe Glass, Cone Glass, Pipe, Carved Glass, Bubble Glass. Vybírat můžete z nejrůznějších typů, barev i tvarů žárovek.

Základem portfolia série světelných zdrojů z Edice Vintage 1906 je žárovka LED Edison ve filamentovém provedení s jantarovou barvou skla, kterou můžete zakoupit na e-shopu ZDE. Jedná se o úspornou LED žárovku s životností až 15 000 hodin, energetickou třídou A+ a příkonem 7,5 W.

Dalším nosným prvkem Edice Vintage 1906 je žárovka LED Big Grape v jantarovém provedení se spotřebou pouhých 5 W. Tato energeticky úsporná žárovka s teplým světlem dokáže vytvořit v interiéru velmi příjemnou a útulnou atmosféru. Žárovku můžete zakoupit na e-shopu ZDE

Svítidla z kolekce Edice Vintage 1906 jsou vhodná k osvětlení veškerých druhů obytných prostor a díky LED technologii nabízí oproti klasickým světelným zdrojům mnoho výhod. Profesionálním uživatelům i domácnostem nabízí neomezené designové možnosti využívající rozmanitosti barev, rozměrů a flexibility LED modulů. Nízká spotřeba energie, dlouhá životnost a delší intervaly údržby pak přináší značné ekonomické přínosy. Jednotlivé LED světelné zdroje navíc zaručují maximální spolehlivost i v náročných podmínkách.

„Chtěli jsme vytvořit laskavý produkt plný emocí, jenž by byl potěchou pro oko. Myšlenka zde byla jednoduchá: vdechnout starým historickým stínidlům nový život, vytvořit skutečné skvosty, které upoutají zrak, dokáží zalít místnost něžným, tlumeným světlem a zároveň budou prosty jakýchkoli nepotřebných vlastností,“
říká Jonas Lindemann, projektový manažer kolekce Edition 1906.

Více informací o světelných zdrojích z Edice Vintage 1906 naleznete na www.ledvance.cz.
Světelné zdroje z Edice Vintage 1906 můžete zakoupit na e-shopu exkalibr.cz.

podle podkladů společnosti LEDVANCE

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.