Lékárna Mladá Boleslav

Lékárna Mladá Boleslav

(29. 9. 2022) OBERMEYER HELIKA

   
 
 
 
 

Lékárna Mladá Boleslav

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi je pavilonová stavba se všeobecnou lékařskou péčí. V předpolí nemocnice byla v místě dosluhující stávající lékárny navržena novostavba se stejným účelem. Architektura nové lékárny navazuje na stávající zástavbu „nemocniční zdi“. Pomáhá jasně definovat nároží a předprostor vstupu do mladoboleslavské nemocnice. Architektonický návrh pracoval s jednoduchou koncepcí linie „stuhy“ spojující tvarově výrazné nadpraží nároží a zvýšený parapet podél rušné ulice. Významným a čistým detailem je použité tvarosloví prosklené fasády s ohýbanými skly v nároží, přidávající hravost a jemnost.

Objekt je rozdělen do dvou samostatných částí pouze se společným zásobovacím vstupem. Jedná se o lékárnu včetně přípravny léčiv, skladovacích prostor a zázemí, a o prodejnu zdravotnických potřeb s vlastním zázemím. Provozy na sebe navazují v podélném směru objektu. Všeobecně se jedná o stavbu malého charakteru, která je první fází možné revitalizace předprostoru nemocnice.

Barevnost exteriéru vychází z koncepce jednoduchosti – hliníkový lehký obvodový plášť reprezentuje antracitově šedá barva, plochy kontaktního pláště pak bílá hlazená omítka. V interiéru je celek doplněn o betonový odstín podlahových materiálů – dlažby ve veřejných částech a povlakových podlah v neveřejných. Celek je akcentován limetově zelenou, použitou pouze na orientačních prvcích a výrazných nábytkových plochách.

Oblé nároží je v interiéru akcentované umístněním obdélných zapuštěných svítidel kolmo na fasádu podél celé uliční fronty. Odkaz „stuhy“  se odráží i v nábytku, kde limetová linie táry vytváří hranici mezi zákazníkem a lékárníkem. Motiv „zeleného kříže“, označení lékárny, se propisuje na šuplících oficíny. Zbytek interiéru je řešen převážně v bílé a světle šedém odstínu „betonu“.


Autorská zpráva  

Autor: OBERMEYER HELIKA a.s. –  Ing. arch. Ondřej Míčka, Ing. arch. Jan Žlábek
Spolupracovníci:
Ing. Jiří Houda, Ing. arch. Milada Červenková, Ing. arch. Vít Dušek, Ing. Diana Pražáková
Adresa: tř. Václava Klementa, Mladá Boleslav
Zastavěná plocha: 300 m2
Projekt: 2013–2014
Realizace: 2015–2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz