Členové Klubu Za starou Prahu opustili radu Institutu plánování a rozvoje

Členové Klubu Za starou Prahu opustili radu Institutu plánování a rozvoje

(25. 5. 2020) K témuž datu předsedkyně Klubu Za starou Prahu Kateřina Bečková i na status stálého hosta v Radě světové památky, poradním orgánu Rady hl. m. Prahy.

 
 
 
 

Členové Klubu Za starou Prahu opustili radu Institutu plánování a rozvoje

V pondělí 25. května 2020 opustili Gremiální radu pražského Institutu plánování a rozvoje zástupci Klubu Za starou Prahu, historička Kateřina Bečková a historik architektury Rostislav Švácha. Podle jejich vyjádření nechtějí svým členstvím v radě sloužit jako zástěrka nesprávných rozhodnutí, která vedou k ohrožení charakteru památkové rezervace a k poškozování památek. Za příklad toho uvádějí kladné stanovisko magistrátu k předimenzovanému projektu zástavby u Masarykova nádraží nebo k necitlivé přestavbě památkově chráněného obchodního domu Máj. Oba též nesouhlasí s tím, jak magistrátní orgány bagatelizují doporučení mise UNESCO z minulého roku. „Těmto chybným krokům nebudeme členstvím v Gremiální radě poskytovat alibi“, prohlásili Bečková a Švácha.

Z obdobných důvodů rezignuje k témuž datu předsedkyně Klubu Za starou Prahu Kateřina Bečková i na status stálého hosta v Radě světové památky, poradním orgánu Rady hl. m. Prahy.

Podrobnější jsou důvody odstoupení rozvedeny v rezignačních dopisech, které najdete na stránkách Klubu Za starou Prahu ZDE.
tisková zpráva Klubu Za starou Prahu

Komentáře ke článku

 
 
 
 

25. 5. 2020 18:57:51. Re: Členové Klubu Za starou Prahu opustili radu Institutu plánov... Jiří Kalvach

  Jsem zvědav, zda to dopadne jako v roce 1948, když demokratičtí ministři rezignovali z vlády Gottwalda. Bude vládnout totalita jedné společnosti (IPR) nad skutečnými potřebami hl.města a nad úctou k odkazu našich stavitelských předků? Kdopak o tom asi bude rozhodovat? Magisterští úředníci? Primátor pirát Hřib? Asi se budeme bát, že?

30. 5. 2020 21:03:21. Re: Členové Klubu Za starou Prahu opustili radu Institutu plánov... Standa

  IPR jede a vůbec celkově stavebnictví v Praze doslova bují. Vypadá to že developeři dosadili svoje lidi všude kde je potřeba aby nám předvedli jak to všechno myslí dobře.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz