Lesní vila

Lesní vila

(29. 6. 2017) Pro nosnou konstrukci vily ve Staré Boleslavi bylo zvoleno osvědčené zdivo z cihelného systému Porotherm

   
 
 
 
 

Lesní vila

On/ Podzim už se blíží. Všude poletuje listí a ranní mlha často pluje lesem až do tmy. Sem tam se protrhá a jak chomáče bílé vaty pustí pár paprsků skrz barevné nebe korun stromů. Zima leze za nehty a ani sluneční fatamorgána nezahřeje zkřehlé ruce. Ale kdo by byl doma... Komáři už to vzdali a jsou někde zalezlí a naši zbabělí psi se krčí v předsíni… dobře si nás vychovali:). Dneska využívám poslední šance se trochu pomazlit s mym prskoletem. Leštim chromy a čistim karbes, abych za těch pár tejdnů mohl zas pozlobit sousedy, bublavym pata-puty-pata-puty...

Ona/ Dneska peču švestkovej koláč. Mám rádu tu sladkou vůni pečenejch švestek a másla. Na podzim se vždycky těším. Cítím takovou klidnou melancholii. Stromy se klátí ve větru jak tanečníci na konci diskotéky a já upíjim šípkovej čaj a skrze okna se dívám, jak se všechno mění. Miluju ten klid. Připravuju sváteční oběd. Jsou to právě tři měsíce, co jsme se nastěhovali. Odpoledne si vybalím posledních pár věcí z krabic a bydlím. Nemám toho ženskýho harampádí zrovna nejmíň, ale naštěstí je tu moje největší šatna na světě. No, popravdě si myslím, že jí stejně zaplnim :)

Oni/ Tohle je náš dům. Zapasovanej mezi stromama v lese, jak starej choroš. A my tady jak Křemílek s Vochomůrkou bydlíme a užíváme si toho skvělýho výhledu do lesa. Někdy si jedem k moři zasurfovat, ale domů se vždycky těšíme.
Mjölk
___


Porotherm 44 Eko+ profi DryFix
Pro nosnou konstrukci vily ve Staré Boleslavi bylo zvoleno osvědčené zdivo z cihelného systému Porotherm. Na výběr vhodné cihelné tvarovky měl vliv i fakt, že investora stavby neomezoval nedostatek prostoru a nemusel úzkostlivě zvažovat tloušťku obvodové stěny. Proto byla zvolena cihla Porotherm 44 Eko+ profi DryFix se součinitelem prostupu tepla U = 0,21 W/m²K. Pokud by klient z důvodu zmenšení zastavěné plochy nebo naopak zvětšení vnitřního obytného prostoru potřeboval subtilnější stěny, mohl by alternativně použít cihly Porotherm 30 T profi Dryfix, a to při zachování podobných tepelně-technických vlastností zdiva.

Cihla pro pasivní a nízkoenergetické domy
Cihly broušené Porotherm 44 EKO+ Profi Dryfix jsou určené pro omítané jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo tloušťky 440 mm a umožňují postavit bez zateplení dům, který splňuje pasivní standard.

Stěny z těchto cihel vynikají tepelnou akumulací, která v zimě brání rychlému chladnutí obvodové konstrukce domu, a v létě naopak zabraňuje přehřívání.

Kromě vynikajících tepelněizolačních vlastností, cihly Eko+ nabízejí i výborné stavebněfyzikální vlastnosti pálené keramiky, jako jsou vysoká pevnost, únosnost a ochrana proti hluku i požáru. Přírodní původ cihlové konstrukce zajišťuje snadný prostup vodních par a napomáhá vzniku příjemného klimatu uvnitř domu. Zdivo je ekologicky nezávadné a snadno recyklovatelné.

Přesné spojení cihel na pero a drážku v kombinaci s broušeným povrchem zaručuje velmi rychlou a úspornou výstavbu stěn. Další výhodou je možnost zdít až do teploty –5 oC.

Ke zdění těchto cihel se používá speciální pěna pro zdění, která se nanáší ve dvou pruzích při vnějších okrajích cihel. Součástí dodávky je odpovídající množství zdicí pěny Porotherm Dryfix. Pro založení stěn se dodává požadované množství zakládací malty Porotherm Profi AM (Anlegemörtel).

Celý sortiment cihelného zdiva Porotherm EKO+ je přihlášen do programu Nová Zelená úsporám.

Publikováno v časopise Stavba č. 1 /2017, str. 66-67, 70

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

  Výrobci/dodavatelé

Plachého 388/28

370 01 České Budějovice

Telefon +420 383 826 111

info@wienerberger.cz

http://www.wienerberger.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 6. 2017 18:31:45. Re: Lesní vila. Jitka

 
 
 
 

29. 6. 2017 18:31:45. Re: Lesní vila. Jitka

  Jak je u nás možné postavit dům v lese? Když se nesmí stavět ani v pásu 50 m od jeho okraje.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz