Lesní vila

Lesní vila

Stará Boleslav

(21. 12. 2018) Mjölk architekti              

   
 
 
 
 

Lesní vila

Vila stojí na okraji rozsáhlého lužního lesa nedaleko Prahy. Klienti si vybrali úžasné místo mezi vzrostlými stromy, situováno nedaleko vesnice, která historicky sloužila jako zdroj pracovní síly pro císařské lesy. Prostředí bylo naší hlavní inspirací – zatímco se organický tvar střechy proplétá mezi stromy, dolní, více racionální část jsme navrhli především s ohledem na fascinující výhledy do lesa. Střecha zakrývá dva hlavní objemy. První skrývá ateliér, hostinskou část a garáž. Druhý je plnohodnotným domem pro rodinu. V dolní části je situován velkorysý obytný prostor s obývákem, kuchyní, pracovnou a ložnicí rodičů. O patro výš navazují na dolní dispozici dětské pokoje, které jako jediné objemy převyšují střechu domu. Dětské pokoje jsou identické, každý z nich má vlastní hygienické zázemí a malou šatnu. Střecha vytváří kryté prostory mezi oběma domy i v jejich zákoutích. Předsunutý strop akcentuje venkovní prostředí a zvětšuje kontrast mezi venkovními obrazy a interiérem, který ve sjednocených dřevěných podhledech prostupuje do exteriéru. Dům je zděný, s železobetonovou konstrukcí střechy.

Autorská zpráva

Autoři: Jan Mach, Lukáš Holub, Jan Vondrák

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 1. 2019 16:47:32. Re: Lesní vila. Jitka
7. 1. 2019 09:31:10. Re: Re: Lesní vila. Mjölk architekti, Jan Vondrák

 
 
 
 

2. 1. 2019 16:47:32. Re: Lesní vila. Jitka

  Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak se pozemek na okraji rozsáhlého lužního lesa, mezi vzrostlými stromy, situovaný mimo vesnici, může stát stavebním pozemkem?

7. 1. 2019 09:31:10. Re: Re: Lesní vila. Mjölk architekti, Jan Vondrák

  Dobrý den, celá oblast je původně vilová čtvrť. Kvůli stavbě se nemusel měnit územní plán a blízkém okolí také stojí několik dalších domů podobného měřítka. jv

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz