Letiště Riga odvodňuje se žlaby MEA pro zatížení až F900 kN

Letiště Riga odvodňuje se žlaby MEA pro zatížení až F900 kN

(13. 10. 2020) Pro odvodnění ranveje byl použit hluboký monolitický žlab MEA DM 2040 s potřebnou hydraulickou kapacitou

 
 
 
 

Letiště Riga odvodňuje se žlaby MEA pro zatížení až F900 kN

Lotyšské letiště Riga rozšiřovalo svoje letecké dráhy. Při výstavbě páté ranveje se pro odvodnění použil hluboký monolitický žlab MEA DM 2040 s potřebnou hydraulickou kapacitou. Žlab vyhovuje zatížení F900 kN a díky své konstrukci je vhodný pro odvodnění manipulačních i pojezdových ploch s vysokou zátěží. Celková délka této etapy výstavby je cca. 500 metrů.

Žlaby byly vyrobeny a dodány z výrobního závodu MEA Water Management v Plzni, kde je instalována moderní linka na výrobu polymerbetonových žlabů. Polymerbeton je velice odolný materiál, který vydrží každou zátěž nejen na letišti, ale i na silnicích, dálnicích nebo autobusových zastávkách. Jejich výhodou je také tichý pojezd, protože konstrukce těla je kompaktní bez krytu.

Technické podrobnosti o monolitických žlabech MEA DM2000 najdete ZDE.
 


podle podkladů společnosti MEA Water Management


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz