Letná v novém.

Letná v novém.

(11. 11. 2016) Dukelských hrdinů a Veletržní projdou proměnou

   
 
 
 
 

Letná v novém.

"Letenský kříž", tedy ulici Veletržní a Dukelských hrdinů, čekají změny. V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí tramvajové tratě se změní i podoba zdejších veřejných prostranství. Půjde hlavně o zvýšení komfortu pro cestující tramvají, lepší podmínky pro chodce nebo doplnění stromořadí. Návrhy jsou k vidění na výstavě před Veletržním palácem a do 6. listopadu se i lidé se mohli k chystaným změnám vyjadřovat.

Koncepční studii budoucí podoby Letenského kříže zpracovává Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) na podnět Dopravního podniku a městské části Praha 7. V nejbližších letech se totiž bude kvůli zastaralosti rekonstruovat zdejší tramvajová trať, což je příležitostí k celkové proměně uličního prostoru. Koncepce řeší část ulice Dukelských hrdinů (v úseku Milady Horákové – Strojnická), ulici Veletržní (od Letenského náměstí po Bubenskou) a také prostor navazující ulice Strojnická.

„Ulice Dukelských hrdinů je stejně jako Veletržní již dnes frekventovanou obchodní třídou. S otevřením tunelu Blanka se nyní skýtá příležitost k jejich celkové rehabilitaci,“ říká Ondřej Boháč, pověřený řízením IPR Praha.

Ulice Dukelských hrdinů, dříve Bělského třída, byla jedním z hlavních bulvárů Prahy 7. V historii šlo o cestu od původní Písecké brány na Malé Straně do Královské obory. Dodnes je ulice hlavní spojnicí mezi nábřežím, Výstavištěm a Stromovkou. Veletržní je pak dopravní tepnou Prahy 7, na které se nachází několik významných budov. V minulosti se uvažovalo o propojení Veletržní s Dělnickou ulicí. Dnes je tato myšlenka znovu aktuální a urbanistické studie na zástavbu území Holešovice-Bubny počítají s jejich propojením.

Stavební úpravy a celkové zvýšení kvality obou ulic mohou přispět k otevření nových provozoven a povzbudit provozovatele restaurací ke zřizování restauračních předzahrádek. Kultivace veřejného prostoru může podpořit místní podnikání a zvýšit pocit bezpečí,“ říká Petra Kolínská, náměstkyně primátorky pro územní rozvoj.

Koncepční studie počítá s vybudováním nových a úpravou stávajících přechodů pro chodce a zajistí také jejich bezbariérovost. V rámci rekonstrukce budou upraveny tramvajové zastávky a chodníky. Počítá se s doplněním uličního mobiliáře a podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Urbanisti prověřují i podmínky pro doplnění stromořadí.

Koncepční studii rekonstrukce ulic Veletržní a Dukelských hrdinů najdete na www.iprpraha.cz/letenskykriz.
Zdroj: IPR Praha


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 11. 2016 21:58:21. Re: Letná v novém. Jitka
7. 5. 2020 14:27:49. Re: Re: Letná v novém. Staník

18. 11. 2016 13:32:35. Re: Letná v novém. Daniel
19. 11. 2016 16:10:36. Re: Re: Letná v novém. Jitka

 
 
 
 

12. 11. 2016 21:58:21. Re: Letná v novém. Jitka

  Tady se snad někdo zbláznil. Na prvním obrázku končí cyklostezka z ničeho nic na konci křižovatky, na druhém jede cyklista po čemsi mezi chodníkem a nástupištěm a auto po kolejích a k tomu jsou před cyklistou dva jízdní pruhy ...

7. 5. 2020 14:27:49. Re: Re: Letná v novém. Staník

  naprostý souhlas Jitko, pokud se utrácí veřejné finance za tyto návrhy, tak to je pekelně drahý nákup papíru a radši bych viděl zásah do městského prostoru kterrý by vyhovoval obyvatelům města a přírodě na úkor středočeského kraje a turistům.

https://youtu.be/qexFGTaCPi0 - Letná - Konec jak ji znáte (video úprav rámci výstavby hotelu)

18. 11. 2016 13:32:35. Re: Letná v novém. Daniel

  to Jitka Nechci být netaktní, ale zkuste příště věnovat stejný čas jako psaní příspěvku i přemýšlení o něm.

19. 11. 2016 16:10:36. Re: Re: Letná v novém. Jitka

  to: Daniel. Já jsem si prohlídla nejen obrázky u článku, ale i původní zdroj s pohyblivým přechodem mezi stav/návrh. A skutečně způsobu pohybu cyklistů včetně značení cyklostezek nerozumím. Zdá se mi nepřehledný, zmatený a nedomyšlený. Jako cyklista bych se toho bála.
Jestli mi dokážete vysvětlit, proč jsou např. v návrhu auta vytlačena z původního jízdního pruhu mezi chodníkem a nástupním ostrůvkem na tramvajové těleso, napište.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz