Letní kino v CAMPu je prodlouženo do konce září

Letní kino v CAMPu je prodlouženo do konce září

(6. 9. 2019) Večery budou i nadále patřit českým filmům, které se natáčely v Praze

   
 
 
 
 

Letní kino v CAMPu je prodlouženo do konce září

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) prodloužilo letní kino na celé září. Divácky oblíbené večery budou nadále patřit českým filmům, které se natáčely v Praze a hlavní roli v nich hrají známá místa metropole spolu s její architekturou. Jak už názvy snímků naznačují, diváci prostřednictvím filmového plátna zavítají do pověstných pražských lokalit jako je Národní třída nebo Kamenný most. O úvodní slovo k danému filmu a zachycené architektuře se postará spisovatel a pedagog Ladislav Čumba. Zářijová promítání budou nadále probíhat v atriu budovy CAMPu.

V prvním poprázdninovém měsíci CAMP navazuje na letní promítání kultovních českých snímků a nově jsou do programu zařazeny také loňské filmy a jedna letošní novinka. „Náš záměr pozvat veřejnost na promítání filmů do venkovního areálu Emauzského kláštera se setkal s natolik pozitivní reakcí, že jsme se rozhodli pokračovat ještě celé září,“ vysvětluje Marek Vácha za IPR Praha.

Lidé se mohou 8. září těšit na celovečerní debut Bohdana Karáska s názvem Karel, já a ty. Následovat bude 15. září promítání filmu Kamenný most od Tomáše Vorla. Velkým lákadlem programu je poslední zářijová neděle. Ta patří snímku Národní třída, který bude promítán téměř souběžně s jeho premiérou v českých kinech. Očekávaný film vznikl pod režisérskou taktovkou Tomáše Altrichtera na motivy stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše.

Promítat se začne vždy ve 20 hodin a svým komentářem projekci zahájí spisovatel a pedagog Ladislav Čumba. Vstupné do letního kina je zdarma pro všechny návštěvníky s rezervací na goout.cz.


NE       08/09   20.00    LETNÍ KINO
Praha v hlavní roli: Karel, já a ty 
Bohdan Karásek, 111 min.
Hlavní představitelka Saša cítí, že její vztah s manželem prochází krizí a na chvíli od něj dochází. Dušan nabízí Saše útočiště. Oba se snaží porozumět svým vztahům a jsou si vzájemnou podporou.
Film neokázale a se subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery. Snímek navazuje na sérii „bytových filmů“, jež se pro režiséra staly cestou, jak tvořit navzdory nedostatku finanční podpory.

NE         15/09   20.00    LETNÍ KINO
Praha v hlavní roli: Kamenný most 

Tomáš Vorel, 98 min.
Hořká komedie plná pražské mystiky odehrávající se na Karlově mostě. Hlavní hrdina Tomáš, absolvent FAMU, zoufale hledá cestu ze slepé životní uličky. Potlouká se bez cíle po Malé Straně, propadá čím dál tím větší beznaději. Všude kolem něj kraluje důmyslný i prvoplánový duch komerce, na níž se on sám nechce podílet. Kromě tvůrčího prázdna a snad i v závislosti na něm se kolem Tomáše trhají i osobní vztahy.

NE         29/09   20.00    LETNÍ KINO
Praha v hlavní roli: Národní třída 

Štěpán Altrichter, 91 min.
Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný. A taky k tomu vychovává Psycha, mladého kluka, se kterým natírá střechy panelových domů. Kumpáni z hospody Vandamovi přezdívají „národní hrdina“. Prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu. Film je natočený podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše.

tisková zprávaKomentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.