Libor Čtrnáctý: Interiér vily nad Sázavou

Libor Čtrnáctý: Interiér vily nad Sázavou

(12. 3. 2015) Majitelé domu ve vesnici nad malebným údolím řeky chtěli vytvořit útulný domov a vyhnout se high-tech prostorám, kde zapomenutá ponožka či pohozený polštář způsobí narušení kompozice. Jejich cílem však nebyl ani rustikálně zemitý vzhled. Výsledkem je nadčasový interiér, kde architekt nešetřil barvami ani škálou materiálů.

 
 
 
 

Libor Čtrnáctý: Interiér vily nad Sázavou

Majitelé domu ve vesnici nad malebným údolím řeky chtěli vytvořit útulný domov a vyhnout se high-tech prostorám, kde zapomenutá ponožka či pohozený polštář způsobí narušení kompozice. Jejich cílem však nebyl ani rustikálně zemitý vzhled. Výsledkem je nadčasový interiér, kde architekt nešetřil barvami ani škálou materiálů.Interiér tvoří několik prostor s barevně i materiálově odlišným pojednáním. Pro hlavní obytnou místnost byl navržen nábytek s motivem dubových kostiček, jejichž složením vzniká přírodní šachovnice. Tento motiv se opakuje u televizní stěny, krbu a komody v jídelně. Obytný prostor dotváří schodiště z dubových pražců, pod kterým je vitrína z masivního dubu. Schodišťový prostor osvětluje pětice levitujících kulových svítidel. Odstín cihelného obkladu krbu byl doplněn kamennou dlažbou.

Pro koupelnu dětí byl zvolen obklad z umělého kamene v odstínu letní oblohy, je z něj vyrobena také hygienická deska včetně dvou umyvadel. Letní obloha je zde v kombinaci s keramickým obkladem připomínající zkamenělé dřevo. Koupelna rodičů je naopak provedena v mozaikách zlatavého odstínu ve stylu římských lázní. Aby barev nebylo málo, pracovna s knihovnou září v odstínech jarní zelené.Hladina bazénu se zrcadlí v napnutém podhledu ze čtyř modrých pruhů barisolu. V linkách mezi jednotlivými pruhy byly zabudovány led diodové svítící pásy, které umocňují celkový efekt. Z bazénu je překrásný výhled do údolí Sázavy.
Podoba interiéru je výsledkem mnoha schůzek a společných návštěv podnikových vzorkoven a dialogu mezi architektem a investorem. Řešení některých detailů vykazovalo zvýšené nároky na řemeslnou zručnost - například pro výrobu motivu skládané dřevěné šachovnice našli odvahu pouze v jedné z pěti nábytkářských firem. Výsledkem je však originální nábytek z dubového masivu.

Autorská zpráva
Foto: Jiří Vávra

Autor projektu: Ing.arch. Libor Čtrnáctý 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.