Lidé poprvé vyjeli na nejvyšší vysílač na světě nazvaný Tokyo Skytree

Lidé poprvé vyjeli na nejvyšší vysílač na světě nazvaný Tokyo Skytree

(18. 4. 2012) Tokio 17. dubna (ČTK) - Lidé v Tokiu dnes měli poprvé šanci pokochat se pohledem na město z vyhlídkové plošiny nejvyššího volně stojícího vysílače na světě, který měří 634 metrů. Stavba podle agentury AP dokáže odolat zemětřesením, která Japonsko trápí poměrně často. Vysílač navrhli architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Lidé poprvé vyjeli na nejvyšší vysílač na světě nazvaný Tokyo Skytree

Tokio 17. dubna (ČTK) - Lidé v Tokiu dnes měli poprvé šanci pokochat se pohledem na město z vyhlídkové plošiny nejvyššího volně stojícího vysílače na světě, který měří 634 metrů. Stavba podle agentury AP dokáže odolat zemětřesením, která Japonsko trápí poměrně často. Vysílač navrhli architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa (doplněno Stavbaweb).

Tokyo Sky Tree (zdroj: Wikipedie)
Vysílač nazvaný Tokyo Skytree je druhou nejvyšší stavbou na světě, tvrdí jeho majitel. Prvenství patří 828 metrů vysoké budově Burdž Chalífa v Dubaji.

Návštěvníky na vyhlídkovou plošinu ve výšce 350 metrů vyveze výtah během 50 sekund, další půl minuty trvá jízda na druhou plošinu ve výšce 450 metrů. Na nich se také nachází restaurace a dvě kavárny. V případě nebezpečí k evakuaci slouží únikové schodiště s 2523 stupni.

Konstrukce vysílače ve tvaru jehly je vyřešena tak, že má zůstat pevně stát i při zemětřesení o síle sedmi stupňů Richterovy škály, tvrdí mluvčí společnosti, které věž patří. Dodal, že věž neutrpěla větší škody ani loni v březnu, kdy oblast na severovýchod od Japonska zasáhlo zemětřesení o síle devíti stupňů. V té době byla věž ještě rozestavěná.

Vysílač Skytree má přispět k dalšímu rozvoji televizního a rozhlasového vysílání v oblasti Tokia. Jeho majitelé také doufají, že se stane novou turistickou zajímavostí japonského hlavního města.

Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz