Lineární rodinný dům

Lineární rodinný dům

Praha - východ

(23. 4. 2018) caraa.cz

   
 
 
 
 

Lineární rodinný dům

Kompozice jednoduchých hmot ve tvaru T. Středovou hlavní obytnou část tvoří lineární těleso s profilem typickým pro historickou venkovskou zástavbu. K němu jsou kompozičně navázány dvě boční kubické hmoty garáže a dílny s terasou a bazénem.
Konstrukčně je objekt řešen jako jednopodlažní nepodsklepená dřevostavba kombinovaná se zděnou vstupní centrální částí. Materiálové řešení je založeno na kontrastním působení jednotlivých částí domu a jejich vzájemném kompozičním vyvážení. Přízemní hranol klidových obytných částí je vložen do pravidelného rastru dřevěných vazníků navazujících na zděnou část. Celá tato hmota je pak nasazena na betonovém soklu základových konstrukcí. Cílem bylo vytvořit architekturu, která se kompozicí a výrazem pozitivně začlení v dané lokalitě při respektování tradičních principů venkovské zástavby.

Autorská zpráva
Foto: Andrea Thiel Lhotáková

Autor: caraa.cz s.r.o. – Ing. arch. Martina Buřičová, Ing. arch. Štěpán Kubíček; spolupráce Ing. arch. Lukáš Bruthans
Statika: Ing. L. Němec, Statika j.s.k.k. s.r.o.
Požárně bezpečnostní řešení: Ing. A. Hilšarová
Vytápění: Ing. S. Jirucha
Zdravotně technické instalace: M. Kubíčková
Elektroinstalace: M. Pokorná
Energetický pasport: Ing. L. Hudcová, Ekowatt s.r.o.
Plocha parcely: 2586 m2
Zastavěná plocha: 197 m2, garáž 41 m2, altán 32 m2, venkovní bazén 43 m2 – zastavěná plocha celkem 313 m2 (procento zastavění 12,10 %)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz