Little Monastery

Little Monastery

U Pernikářky 111, Praha 5 - Strahov

(9. 9. 2015) Konverze kláštera ze 17. století v Praze 

   
 
 
 
 

Little Monastery

(ČTK) - Pražská správa nemovitostí (PSN) zrekonstruovala klášter ze 17. století v pražské ulici U Pernikářky a vybudovala v něm 46 luxusních bytů a ubytovacích jednotek. Náklady na rekonstrukci společnost nezveřejnila.

Projekt nazvaný Little Monastery tvoří komplex čtyř samostatných budov. Tvoří ho 43 ubytovacích jednotek a tři byty, převážně s dispozicemi 1+kk a 2+kk. Součástí jsou i nebytové prostory. Domy leží ve vilové čtvrti pod Strahovem. Sousedí s volně přístupným parkem kolem novorenesančního objektu Dolní Palata - ústavu pro nevidomé. Budovy byly postaveny na místě dřívější vinice.

Ze 17. století se zachovaly klenuté cihelné stropy v přízemí východního traktu. Kolem roku 1800 došlo k zásadní přestavbě a nynější vzhled je odrazem pozdně barokních úprav z počátku 19. století. V roce 2001 tehdejší majitel, Klášter sester karmelitek svaté Terezie, provedl celkovou rekonstrukci komplexu. Opraveny byly veškeré stavební prvky, včetně instalací a byla provedena dostavba podkroví. Do uliční fasády byly zásahy minimální.

Letošní rok je pro developery rekordní, podle statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema prodali v Praze v prvním pololetí 3550 nových bytů, meziročně o čtvrtinu více. Stále častěji na trh uvádí i luxusnější projekty.

Pražskou správu nemovitostí vlastní realitní podnikatel a dřívější bankéř Václav Skala, který má trvalé bydliště v Monaku. Tato společnost ve velkém nakupuje a poté rozprodává bytové objekty a činžovní domy, především v Praze. Působí také v Pardubicích, Kladně, Hradci Králové či Odolene Vodě. Na konci roku 2013 za 360 milionů korun koupila Tančící dům a aktuálně rekonstruuje secesní hotel Evropa na Václavském náměstí. Plánuje také rekonstruovat pavlačový dům v Libni z první republiky.

Skala byl v letech 1990 až 1996 předsedou představenstva Bankovního domu Skala, který zkrachoval. V roce 1997 tehdejší ministr financí Ivan Pilip vyčíslil podporu Skalově bance, která přišla o bankovní licenci, na 3,18 miliardy korun. Kromě toho Skala na začátku 90. let spoluzakládal později vytunelovaný fond Trend, z nějž zmizela více než miliarda korun. V ČR nyní Skala vlastní několik realitních firem včetně Pražské správy nemovitostí.

zdroj foto PSN


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.0751310
14.3828878
Little Monastery

Little Monastery
U Pernikářky 111
Praha 5 - Strahov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

9. 9. 2015 14:13:10. Re: Little Monastery. Saša
10. 9. 2015 17:20:54. Re: Re: Little Monastery. redakce Stavbaweb

 
 
 
 

9. 9. 2015 14:13:10. Re: Little Monastery. Saša

  Architekt?

10. 9. 2015 17:20:54. Re: Re: Little Monastery. redakce Stavbaweb

  Architekt je stejně jako náklady "nezveřejněn"....

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz