Lobby Masaryčky v Praze

Lobby Masaryčky v Praze

(26. 10. 2023) Masaryčka od Zaha Hadid Architects.

   
 
 
 
 

Lobby Masaryčky v Praze

Jedna z posledních staveb, která nese osobní rukopis architektky Zahy Hadid, je dokončena, zkolaudována a otevírá se nájemníkům i návštěvníkům.

Budova je charakterizována zejména smělou zlatou fasádou, organickou architekturou, ale i velkorysými veřejnými prostory s řadou uměleckých instalací. „Máme za sebou velmi dlouhou cestu. Veřejné projednání všech připomínek ke stavbě a proměně okolí Masarykova nádraží trvalo více než 6 let. Stavba samotná trvala více než 2 roky,“  řekl Petr Palička, ředitel společnosti Penta Real Estate pro Českou republiku.

Fasáda provedená částečně ve 3D evokuje symbolicky zlatou Prahu, mimořádný je i design nového lobby. Odkaz předčasně zesnulé, světové proslulé architektky Zahy Hadid na Masaryčce oživí okolní čtvrť, přitáhne turisty i obyvatele. Interiéry vstupní části do budovy lobby A a B jsou tvarovány z corianu ve 3D, což jim dodává jedinečnou texturu a hloubku. Kromě corianu je zde také použit tvarovaný Barrisol, dubové prvky řezané na pětiosém CNC a zajímavé svícení prostoru. 

Podle PR materiálu společnosti AMOSdesign, která lobby a schodiště realizovala a tiskové zprávy investora Penta Investments, upraveno a kráceno.

Fotografie Jiří Šebek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

30. 10. 2023 09:39:33. Re: Lobby Masaryčky v Praze. Arch

3. 12. 2023 23:32:02. VÁNOČNÍ PŮJČKA PRO OBČANA ČR. Petr Zuzanek

 
 
 
 

30. 10. 2023 09:39:33. Re: Lobby Masaryčky v Praze. Arch

  Tak ma Praha konecne svoji Zahu, konecne jsme svetovi. Ted jeste neco udelat s tim nezaplatitelnym bydlenim a vsechno bude dobry.

3. 12. 2023 23:32:02. VÁNOČNÍ PŮJČKA PRO OBČANA ČR. Petr Zuzanek

  VÁNOČNÍ PŮJČKA PRO OBČANA ČR.....
Dobrý den, jsem fyzická osoba nabízející půjčky po celé ČR. Mít kapitál, který bude použit na poskytování krátkodobých i dlouhodobých půjček mezi jednotlivci v rozmezí od 40 000 Kč do 10 000 000 Kč všem vážným lidem, kteří to opravdu potřebují, úroková sazba je 3% Poskytuji půjčky Finanční, Úvěr na bydlení, Investiční úvěr , auto, osobní půjčka. Jsem připraven uspokojit své zákazníky maximálně do 1 dne po obdržení Vaší přihlášky. E-mailem: Petrzuzanek3@gmail.com
Whatsapp: +420774960233

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz