Loft v centru Prahy

Loft v centru Prahy

(17. 5. 2017) Jana Hamrová / Objectum

   
 
 
 
 

Loft v centru Prahy

Loft je dispozičně řešen jako 3+kk se schodištěm v centrální části a se dvěma koupelnami. Přáním klienta bylo vytvořit barevný interiér. Vzhledem k velkým proskleným plochám, které jsou dominantou celého prostoru, byly nakonec zvoleny barvy nebe a slunce v jejich variantách. Ty se nesou loftem od vstupní haly až po ložnice, kde je modrá už velmi tlumená, tak jak nebe ve večerních hodinách může být a žlutá přechází v temně rudou, jako když slunce potká horizont.
Zároveň bylo třeba do interiéru zakomponovat sbírkové předměty, které majitel bytu vlastní. Návrh se tedy snažil pro každý z předmětů navodit pomocí tematické tapety atmosféru, kterou daný předmět potřebuje. Díky tomu je interiér různorodý, ale zároveň ho spojují opakující se motivy a technika práce s detailem. Jedním z vysněných předmětů interiéru bylo lehátko Adolfa Loose od firmy Modernista.
Důležitou roli v interiéru hraje také osvětlení, které umožňuje vytvářet různé nálady. Byla použita svítidla firmy Moooi, Artemide a Deltalight. Cocony, ze kterých se vyklubali motýli v ložnici dodala firma Catellani&Smith.

Autorská zpráva

Celková rozloha bytu: 150 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz