Loft ze stodoly

Loft ze stodoly

Chrenovec-Brusno, Slovensko

(18. 10. 2021) Eliška Turanská

   
 
 
 
 

Loft ze stodoly

Usedlost, kde byla tato stodola, má ještě další objekty – dům a sýpku. Všechny tři stavby uzavírají dvůr uprostřed obce. Majitelé chtěli své dědictví zvelebit, proto se rozhodli hospodářskou budovu rekonstruovat tak, aby v ní mohli bydlet. Sousední dům nyní slouží pro hosty.

 
Cílem bylo využít velkorysé prostory a zachovat zajímavé konstrukční prvky. Zachovali jsme proto zbytek kamenné zdi, která se stala dominantou interiéru. Výzvou bylo také dispoziční řešení tak, abychom zachovali vzdušnost prostoru. Podobně náročné ztvárnění nových prvků, například schodiště. Na fasádě jsme zachovali původní dřevěné desky, zůstala i stará brána, která získala novou funkci velké okenice.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
48.7749390
18.7260783
Loft ze stodoly

Loft ze stodoly
Chrenovec-Brusno, Slovensko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz