Lusso Caffe

Lusso Caffe

třída Tomáše Bati, Zlín

(23. 2. 2018) Pšenčík Semančík architekti

   
 
 
 
 

Lusso Caffe

Lusso Caffe se nachází na třídě Tomáše Bati ve Zlíně. Atmosféra techniky, rychlosti a vůně benzínu tímto místem prostupuje zcela přirozeně, kavárna se totiž nachází v sousedství mnoha autosalonů a servisů lemujících v této oblasti hlavní tah Zlínem.
Koncept interiéru vychází ze stavebního řešení stávajícího objektu. Jde o železobetonový skelet, jehož obvodové vyzdívky tvoří vápenopískové cihly. Beton a režné zdivo se propisují i dovnitř kavárny, doplňují je dubové dřevo, sklo a kov. Přední část prostoru u prosklené stěny je vybavena lehkými židlemi a stolky, takže tvoří multifunkční prostor, který kromě provozu kavárny nabízí možnost pro konání autogramiád nebo barmanských show. Prosklená shrnovací stěna v letních měsících umožňuje propojení celého předního prostoru kavárny s terasou. Místo tím dostává odlišný druh atmosféry a skýtá návštěvníkům možnost pozorovat rušný život krajského města. V interiéru si je možné prohlédnout Ferrari 328 GTS a zejména ochutnat pečlivě připravenou tradiční italskou kávu Varesina, jejíž recept se dědí z generace na generaci již od roku 1919.
Autorská zpráva
Foto: Petr SlavíkAutoři: Ing. arch. Ondřej Pšenčík; spolupráce Ing. arch. Róbert Semančík, Ing. arch. Klára Lukešová, Ing. Petr Zámečník 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz