Lyra Office Building

Lyra Office Building

(31. 8. 2010) Autorem návrhu je Vladimír Krátký.

 
 
 
 

Lyra Office Building

Autorem návrhu je Vladimír Krátký.

Investor / Developer: Moulíkova Development s.r.o. / IMMORENT ČR, s. r. o.
Dodavatel stavby: Züblin stavební, spol. s r. o.
Architekti: Ateliér Krátký
Projektant: Fabionn, s. r. o.
Celková zastavěná plocha nadzemních podlaží: 8.271 m2
Pronajímatelná plocha kancelářských prostor: cca 6.515 m2
Pronajímatelná plocha retail: 881 m2
Plocha typického podlaží: cca 1449 m2
Členění kancelářských ploch: 337 - 1449 m2 / 1 až 4 nájemci
Počet pater NP/PP: 6/1
Počet parkovacích stání v podzemních garážích: 64
Zahájení stavby: červenec 2010
Doba výstavby: 12 měsíců


Lyra Office Building


Společnost IMMORENT ČR zahájila výstavbu nové administrativní budovy v Praze 5 na Smíchově. V těsné blízkosti Smíchovského nádraží vyroste objekt se šesti nadzemními a jedním podzemním podlažím o celkové užitné ploše 7620 m2. Předpokládaná doba výstavby je 12 – 14 měsíců. Nové kanceláře typu „A“ budou energeticky úsporné, objekt je koncipován jako ekologicky šetrná budova dle BREEAM.

Objekt byl navržen v proluce neúplného městského bloku v Moulíkově ulici. „Základní kompoziční schéma stavby zohledňuje nárožní polohu v městském bloku a zároveň akcentuje dominantní směr nábřežní ulice. Cílem projektu bylo potvrzení identity místa s tím, aby byl účelně a esteticky využit hodnotný pozemek,“ říká Vladimír Krátký, autor architektonického návrhu.

V podzemním podlaží bude 64 parkovacích stání a skladovací prostory, v přízemí vznikne reprezentativní vstup a obchodní prostory. Další nadzemní podlaží o velikosti 1449 m2 umožňují efektivní dělení kancelářské plochy až na čtyři nájemce. Prostory lze díky flexibilitě projektu využívat jak v halovém uspořádání, tak s dělenými kancelářemi. Mimořádně atraktivní budou kancelářské prostory s terasami v 5. a 6. nadzemním podlaží, které poskytují unikátní výhled na Vltavu, Vyšehrad i Pražský hrad.

Objekt je koncipován jako ekologicky šetrná budova hodnocená podle mezinárodní certifikace BREEAM. Energetické úspory zajistí moderní chladící a ventilační systém se zaměřením na úsporu elektrické energie, rekuperace odváděného tepla a sofistikované řízení technologií BMS.


Lyra Office Building

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz