Makrolon® tvaruje nový Národní stadion Lia Manoliu v Rumunsku

Makrolon® tvaruje nový Národní stadion Lia Manoliu v Rumunsku

 
 
 
 

Makrolon® tvaruje nový Národní stadion Lia Manoliu v Rumunsku

V Bukurešti je ve výstavbě nový stadion. koncem roku 2010 má být dokončen. Je nazván po Liu Manoliovi, diskaři, který vyhrál zlatou medaili na olympijských hrách v Mexiku v roce 1968.

 

Zdaleka viditelný oválný stadion bude hlavním dějištěm finále poháru UEFA Evropské fotbalové ligy 2012. Poté bude kromě fotbalu sloužit pro nejrůznější velké události. Proto je navržen s optimálními funkcionalitami, v atraktivním designu a samozřejmě ekonomicky účelně. Autoři: gmp-architekten (von Gerkam Marg und Partner), pobočka Aachen.

 

Koncept a provedení střechy nad tribunami byl svěřen německé firmě Hans Börner GmbH & Co KG, která se specializuje na střechy z plastu. Pro stadion byl vybrán transparentní Makrolon®, resp. desky 8 mm silné a až 12 m dlouhé. K zastřešení bude použito 5000 m2 tohoto materiálu. Stejně jako u Commerzbank Areny ve Frankfurtu nad Mohanem může být i v Bukurešti rozvinuta skládací střecha nad hřištěm během 20 minut, takže hry se mohou konat za každého počasí.

„Polykarbonátové desky jsou robustní, avšak elastické. Díky jejich nízké hmotnosti mohou být instalovány bez těžkých podpůrných konstrukcí," říká Dr. Volker Benz, Global Project Manager pro hlavní projekty s polykarbomátovými deskami  v sektoru Bayer Material Science. Materiál již prokázal své výjimečné kvality na stadionech či jiných velkých konstrukčních projektech v Číně, Itálii, Německu, Polsku, Vietnamu, Brazílii a mnoha dalších zemích. Makrolon® poskytuje optimální ochranu před větrem a deštěm, přitom současně zabezpečuje dostatek světla pro zdravý růst trávníku.

Nová aréna v Bukurešti pojme 55 000 sportovních fanoušků, včetně 4000 ve VIP saloncích. Návštěvníci šestipatrového stadionu s celkovou plochou 108 000 m2, mají k dispozici podzemní garáže, konferenční centra a restaurace.

www.bayersheeteurope.com


Vizualizace: gmp-architekten Aachen, Copyright: rendertaxi, Aachen

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.