Markland dokončil další část rekonstrukce OD Kotva

Markland dokončil další část rekonstrukce OD Kotva

(16. 9. 2009)

 
 
 
 

Markland dokončil další část rekonstrukce OD Kotva

OD Kotva byla postaven mezi lety 1970 až 1975 podle návrhu architektů - manželů Machoninových. Autorem projektu rekonstrukce je společnost Stopro Architects.

Praha 15. září (ČTK) - Společnost Markland Kotva dokončila rekonstrukci druhého a části prvního patra obchodního domu Kotva v Praze, jehož oprava byla zahájena loni. Rekonstrukce obchodního domu má být dokončena v roce 2011, kdy se úpravy dočkají i exteriéry tohoto svého času nejmodernějšího obchodního domu v tehdejším Československu. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel Markland Kotva Jaroslav Petrů.

  

OD Kotva v zrekonstruovaném druhém a části prvního patra postupně představí nové značky a obchody jako jsou Rosenbaum, Okaidi nebo Pleasure state. V nabídce budou i obchody s dětskou módou Lara Loana, Anna&Viktorie, Byblos či Kids prestige. První patro také nabídne studio se službami vizážistů a módních poradců.

  

Loni bylo zrekonstruováno a znovu otevřeno celé třetí patro a část patra prvního. Letos pak přišlo na řadu dokončení rekonstrukce prvního patra a zahájena byla oprava celého druhého patra. Rekonstrukce bude pokračovat v zimě opravami restaurace v nejvyšším patře obchodního domu. Na jaře příštího roku je plánováno přízemí a čtvrté patro.

  

"Chloubou nově zrekonstruovaných prostor Kotvy je koncept otevřených obchodních ploch, který jinde v Praze nenajdete. Díky původnímu účelnému architektonickému řešení můžeme v Kotvě realizovat tento obchodní koncept, který je již osvědčený v zahraničí, ale u nás zatím ještě není moc vidět," uvedl Petrů.

  

Rekonstrukce Kotvy byla zahájena poté, co obchodní dům v roce 2005 koupila irská společnost Markland. V Kotvě před rekonstrukcí fungovala zhruba stovka obchodů. Obchodní dům Kotva nyní soupeří o zákazníky s novým nákupním centrem Palladium, které stojí pouze pár desítek metrů opodál.

  

Kotva byla otevřena před více než čtvrtstoletím a tehdy byla největším obchodním domem v socialistickém Československu. Návštěva Kotvy patřila před rokem 1989 k pravidelným rituálům každého návštěvníka hlavního města.

  

beh vju

  

Související články:

  

Rekonstrukce obchodního domu Kotva bude dokončena v roce 2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz