MARXBOX - 1. „zelená“ laboratoř v Rakousku

MARXBOX - 1. „zelená“ laboratoř v Rakousku

(6. 8. 2012)

 
 
 
 

MARXBOX - 1. „zelená“ laboratoř v Rakousku

MARXBOX - Copyright: Office Le Nomade/OLN
Nemovitost je vyvinuta speciálně pro oblast Life Sciences. Je součástí rozšiřování kampusu Vienna Biocenter (VBC), který je mezinárodně uznávaným vědeckým centrem. V kampusu sídlí mimo jiné obory Molekulární technologie na FH Campus Wien, Vienna School of Clinical Research a další mezinárodní i národní biotechnologické podniky. Marxbox nabízí asi 11 700 m2 pronajímatelné plochy pro laboratorní či kancelářské účely. Jedná se o prostor s flexibilní výškou místností a s největší energetickou efektivností.
NEU MARX IM Ã?BERBLICK - Copyright: WSE
Marxbox byl zřízen vídeňskou rozvojovou společností „Wiener Stadtentwicklungsgesellschaft“ (WSE) - jedním z podniků holdingu „Wien Holding“ a soukromou skupinou S+B Gruppe. „Naším cílem byla již od začátku trvalá, flexibilně využitelná budova s nejlepšími podmínkami pro jejího uživatele. Toto ocenění potvrzuje, že se to povedlo.“ uvádí Monika Freibergerová, jednatelka WSE. „V oblasti Neu Marx investujeme do zvláště perspektivních projektů s vysokou stavební kvalitou.“ uvádí člen představenstva S+B Reinhard Schertler. „„Zelená“ při těchto projektech hraje vždy velmi důležitou roli. „Technika objektu je na nejmodernější úrovni“. Marxbox patří například s opatřením jako je aktivace betonového jádra k „state of the art“. „Těší mne, že vysoké technické nároky této stavby odpovídají nárokům certifikátu LEED – máme tedy první „zelený“ laboratorní dům v Rakousku,“ uvádí Reinhard Schertler.

Odkazy:
ww.neumarx.at
www.viennabiocenter.org
www.vscr.at
www.fh-campuswien.ac.at
www.wse.at/tools/uploads/wse_city_in_progress.pdf

Zdroj: Wien.at (com)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz