Masaryčka s funkčním odvodněním MEA

Masaryčka s funkčním odvodněním MEA

(7. 12. 2023) Součástí projektu Masaryčky byla i generální rekonstrukce ulice Na Florenci. 

 
 
 
 

Masaryčka s funkčním odvodněním MEA

Projekt revitalizace území Masarykova nádraží v Praze připravuje společnost Penta Real Estate ve spolupráci s Českými drahami a Správou železnic. Projekt získal nedávno od pražského primátora Cenu veřejnosti za skloubení moderní architektury s historií metropole. 
 

Součástí projektu byla i generální rekonstrukce ulice Na Florenci. Podle návrhu architektů vzniklo také nové náměstí před budovou Masarykova nádraží s tryskajícími fontánkami, novými vzrostlými stromy a lavičkami.

Vodní fontány vznikly netradičním využitím zadlažďovacích poklopů MEA. Ocelový zadlažďovací poklop MEA XP se zatížením až D400 kN je standardně dodáván ve čtvercových tvarech.

Podle architektonického záměru byl v tomto případě na zakázku upraven tvar, rozměr i příprava pro instalaci vodních trysek s osvětlením. Kolmý způsob vložení dlažby oproti ostatnímu dláždění zarámoval nový funkční prvek náměstí. Vodní prvky mění nejen výšku, ale i barevnost při vybraných příležitostech.

Poklopy MEA z kompozitů, nerezi, oceli nebo plastu jsou určeny pro venkovní i vnitřní využití.

Více o zadlažďovacích poklopech MEA: ZDE

Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz