MHA - sídlo firmy

MHA - sídlo firmy

Humpolec

(3. 8. 2017) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

MHA - sídlo firmy

Cílem bylo přesunout sídlo firmy MHA do nového objektu v ulici Žižkova, který je funkčně propojen se stávajícím areálem budov MHA, v těsném sousedství hotelu Fabrika.
Jedná se o původní objekt, který je stavebně a dispozičně upraven dle nového zadání.  V 1. NP je umístěna manipulačně skladovací plocha, v 2. a 3: NP sklady provozu MHA. Ve stávajícím podkroví – 4. NP byly vestavěny nové administrativní plochy. Součástí vestavby je i vystupující arkýř.

Celý výraz objektu byl ponechán v původní industriální architektuře první poloviny 20. století s kontrastně vloženými novými prvky provozu. Jedná se o lehkou ocelovou rámovou nástavbu, která se zapojuje do stávajícího krovu a je výrazově z venku oddělena černým alucobondovým obkladem.  Současně s tím je výtahová šachta obložena jednotně sítí hliníkového tahokovu. Tato kombinace výrazových prvků včetně nového nástupu do objektu vyzdvihuje význam stávající budovy na hlavní sídlo firmy MHA.  

Autorská zpráva
Foto: Ondřej Pavlík, archiv firmy Profil


Projekt byl publikován v časopise Stavba č. 2/2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.5415238
15.3593232
MHA - sídlo firmy

MHA - sídlo firmy
Humpolec

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz