Miguel Arruda Architects: Stacionář pro seniory

Miguel Arruda Architects: Stacionář pro seniory

(16. 3. 2011) Lisabonská kancelář Miguela Arrudy navrhla stacionář ve městě Vialonga, Portugalsko.

 
 
 
 

Miguel Arruda Architects: Stacionář pro seniory

Lisabonská kancelář Miguela Arrudy navrhla stacionář ve městě Vialonga, Portugalsko.Budova stacionáře pro seniory je uspořádaná kolem vnitřního dvora. Okolí stavby je relativně moderní, ale už degradující. Nový komplex má podnítit místní politiky, aby vytvářeli více dalších prostorů, kde se pomáhá starší generaci.


Projekt zamýšlený jako samostatně stojící architektonický objekt je v podstatě krabice, jejíž vnitřní prostor je definován měnícími se výškami stropů podle funkčních potřeb stacionáře. Střední dvůr vznikl sklopením dvou hmot, čímž dovnitř budovy proniká přirozené denní světlo a objekt může být příčně provětráván.

 

 
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz