Ministerstvo potvrdilo, že budova v kampusu není kulturní památka

Ministerstvo potvrdilo, že budova v kampusu není kulturní památka

(20. 3. 2013) (ČTK) - Budova bývalé chirurgie v areálu ústeckého univerzitního kampusu není kulturní památkou. Ministerstvo kultury v tomto smyslu potvrdilo své srpnové rozhodnutí. Univerzita tak může objekt zbourat. ČTK o tom včera informovala mluvčí ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) Jana Šiková.

 
 
 
 

Ministerstvo potvrdilo, že budova v kampusu není kulturní památka

(ČTK) - Budova bývalé chirurgie v areálu ústeckého univerzitního kampusu není kulturní památkou. Ministerstvo kultury v tomto smyslu potvrdilo své srpnové rozhodnutí. Univerzita tak může objekt zbourat. ČTK o tom včera informovala mluvčí ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) Jana Šiková.

Pohled na pavilon A z Větruše
O tom, že budova není kulturní památkou, rozhodlo ministerstvo už loni v srpnu. Výroková část rozhodnutí však byla po čtyřech měsících napadena rozkladem a ministryně kultury Alena Hanáková zahájila přezkumné řízení tohoto rozhodnutí. "Pro UJEP to byla velmi nepříjemná situace," řekl rektor univerzity René Wokoun.

Univerzita totiž chce zchátralý objekt strhnout a na jeho místě postavit nový. Měla by tu sídlit přírodovědecká fakulta. Prohlášení budovy památkou by celou věc zkomplikovalo. Vláda univerzitě přislíbila dotaci na demolici a novostavbu, na rekonstrukci by škola údajně nedostala ani korunu. Podle vedení UJEP bylo ohroženo 590 milionů korun na výstavbu nového objektu, které by instituce měla vyčerpat do roku 2015. Kvůli přezkumnému řízení musela UJEP započaté práce na demolici a výstavbě zastavit.

Nyní má univerzita v rukou ministerské rozhodnutí, že přezkumné řízení rozhodnutí ministerstva kultury se na základě rozkladu podaného univerzitou zastavuje, uvedla Šiková. Podle ní tím bylo potvrzeno původní rozhodnutí ministerstva o neprohlášení pavilonu A kulturní památkou.

"Z tohoto rozhodnutí mám velkou radost. Umožňuje nám pokračovat v práci. Jsme připraveni a opět začínáme rychle jednat," podotkl Wokoun s tím, že pozastavené práce na odstranění pavilonu A a výstavbě nového objektu budou okamžitě zahájeny.

Související články:


Pavilon A Historická pohlednice Návrh nové budovy - nástupce historické budovy by se měl stavět podle projektu  ateliéru SIAL
  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz