Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA

Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA

(16. 11. 2020) Při výstavbě i modernizaci dálnic se používají nejen rošty na zakrytí zrcadel mostů, ale také kompozitní zábradlí

   
 
 
 
 

Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA

Na úseku dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem bylo rozhodnuto o použití kompozitního lankového a klasického madlového zábradlí MEA. Přes nadchod pro zvěř bylo instalováno nerezové lankové zábradlí s kompozitními sloupky. Letos v létě proběhla instalace zábradlí v jednom směru, druhý směr se bude montovat podle harmonogramu v podzimních měsících.

Na dálniční objekty jsou dodávány také kompozitní typové poklopy a mříže MEA/EMBECO, které jsou průběžně instalovány také na ostatní úseky nebo dálniční stavby po celé republice.

Kompozit nahrazuje díky své odolnosti proti mrazu, chemii, přitom nízké hmotnosti a pevnosti jiné stavební materiály, jako je např. ocel, beton, dřevo.

Více o kompozitním zábradlí na www.mea-odvodneni.cz
podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 11. 2020 17:41:33. Re: Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA. Jiří Kalvach

 
 
 
 

16. 11. 2020 17:41:33. Re: Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA. Jiří Kalvach

  A to se nepíše o kompozitních sítí do betonu, které jsou stejně nákladné jako ocelové svařované, a přitom 10x lehčí, odolnější a skvělé jedním slovem. Výtečný materiál.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz