Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM

Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM

(11. 4. 2022) Cílem bylo zatraktivnit stávající prostory pro nové designové a technické požadavky

   
 
 
 
 

Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM

Třetí fáze modernizace interiérů nákupního centra PALLADIUM v Praze zahrnovala úpravy a modernizaci druhého nadzemního podlaží vyhrazeného pro gastronomii. Cílem modernizace bylo zatraktivnit stávající prostory pro nové designové a technické požadavky kladené v dnešní době na stravování v rámci nákupních center. Dokumentaci pro provedení stavby a autorský dozor projektu zajišťovala společnost Obermeyer Helika.

Modernizace nákupního centra PALLADIUM byla ve svých prvních dvou fázích zaměřena na rozšíření podlažní plochy v atriu, modernizaci vstupů, výměnu informačního navigačního systému a výměnu světelných zdrojů za LED zdroje. V prvním nadzemním podlaží byl zřízen moderní infopoint, v suterénu vybudovány dvě nové nákupní jednotky. Všechny práce probíhaly za plného provozu.

Třetí etapa se zaměřila na druhé nadzemní podlaží, tedy nejvyšší patro nákupního centra, kde se nachází restaurační a kavárenské jednotky. Kapacita tohoto foodcourtu se rekonstrukcí nemění, ale zásadní proměnou prošel architektonický koncept celého podlaží, které investor otevřel pod značkou „Tasty Garden“. Koncepčním architektem návrhu je německá kancelář Riethmüller, Architecture, Design, Consulting a lokálním architektem pražská kancelář In.Point. Investorem byla společnost Palladium Praha a zhotovitelem stavebních prací společnost Hinton.

„Ve veřejných částech byly vyměněny podlahové krytiny, instalovány podhledové konstrukce moderních organických tvarů a osazeny nové světelné zdroje,“ informuje Josef Kříž, vedoucí projektu ze společnosti Obermeyer Helika. „Změnami prošla i vstupní brána hlavního eskalátoru, která zaujme nepřehlédnutelnými světelnými efekty,“ doplňuje Josef Kříž. 


Došlo ke kompletní výměně stávajícího osvětlení za svítidla s úspornými LED zdroji. Sjednocujícím dekorativním prvkem se staly závěsné podhledové panely organického tvaru, tvořené akustickým materiálem ve třech odstínech zelené. Tyto ve středu otevřené panely jsou osazeny LED nepřímým osvětlením a zároveň umožňují nasvícení prostoru zapuštěnými svítidly z podhledu nad nimi. Nové technologie přináší pro celý objekt efektivnější nakládání s energiemi, účinnější chlazení interiéru a další přínosy plynoucí z modernizace instalací a koncových zařízení ve veřejném prostoru pasáže.

Vkládání lamelových podhledů pod stávající stropní světlíky plní, kromě dekorativní, také praktickou funkci. Vytváří stínění omezující množství dopadajících slunečních paprsků na hlavy stravujících se zákazníků. Ze stejného důvodu je po obvodu centrálního světlíku navrženo také stínění formou lamel v desénu dřeva. Lamely jsou instalovány i v západním světlíku a světlíku tzv. centrálního sezení foodcourtu. Zajímavý je nový pixelový re-design tunelu eskalátoru. Nová LED technologie umožňuje dálkové řízení barevnosti podsvícení skleněného obkladu výtahu.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 4. 2022 17:04:22. Re: Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM. Jitka

  Takový mišmaš tvarů a barev (podlaha, židle, lustry na 2. foto) se hned tak nevidí. V tak psychedelickém prostoru by mě rozbolela hlava hned u vchodu a těžko bych tam mohla zůstat dost dlouho na to, abych se najedla. On vlastně už ten růžový vstup evokuje úplně jiná očekávání, než jídlo.

15. 4. 2022 11:17:51. Re: Re: Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM. Ivan

  Je vidět, že se obchodníci po dvou letech nářků na covid vzpamatovali velmi rychle a vyhazují peníze za úplně zbytečné a v tomto případě nevkusné investice. Vstupní eskalátor opravdu evokuje vstup do veřejného domu, přehlídka použitých materiálů v interiéru připomíná Čapkovu pohádku o pejskovi a kočičce jak připravovali dort...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz