Módní dům Ostravica čeká oprava a dostavba za 1,5 mld. Kč

Módní dům Ostravica čeká oprava a dostavba za 1,5 mld. Kč

(13. 1. 2009)

 
 
 
 

Módní dům Ostravica čeká oprava a dostavba za 1,5 mld. Kč

Architektonický návrh pochází z dílny ateliéru ProjektStudio.

Na přelomu let 2012 a 2013 by se v Ostravě opět mohl otevřít známý obchodní dům Ostravica. Společnosti Amádeus Real a Ostravica Fashion, které získaly tradiční módní dům Ostravica na náměstí Dr. Edvarda Beneše v centru města i část přilehlých pozemků, z něj chtějí vytvořit centrum módy pro celý region, řekl ČTK mediální zástupce projektu Jiří Hlinka. Plánovaná výše investice je zhruba 1,5 miliardy korun.

Rekonstrukcí a dostavbou areálu Ostravica se dosavadní plocha 5000 metrů čtverečních rozšíří více než pětkrát. Kromě obchodních prostor se počítá i s byty a kancelářskými plochami. V podzemních garážích vznikne na 320 parkovacích míst. Původní budovu by s novou dostavbou mělo propojit prosklené atrium. Projekt počítá i se zatravněnými střešními terasami.

Nové obchodní centrum Ostravica chce navázat na minulost kdysi známého módního domu. Zahraniční značky by měly doplnit výrobky zavedených i začínajících návrhářů a výrobců z České republiky či Polska.

"Objekt na hlavní městské tepně se tak po kompletní rekonstrukci a moderní dostavbě vrátí ke svému postavení i funkci, které měl historicky mezi ostravskými zákazníky," uvedl Hlinka. Dodal, že investor a developer, kterým je společnost Amádeus Real, má už zajištěno i financování projektu.

Pozemky na náměstí Dr. Edvarda Beneše prodalo město konsorciu Amádeus Real a Ostravica Fashion koncem loňského roku, a to zhruba za 83 milionů korun. Za pozemky o celkové rozloze 5368 metrů získalo město téměř dvojnásobek obvyklé ceny.

Obchodní dům Ostravica je uzavřen od roku 2000, kdy se v něm během stavebních prací zřítily tři stropy, a dodnes nebyl znovu otevřen. Pozemek na náměstí byl zastavěn i v minulosti. Před koncem druhé světové války stál na tomto místě klasický městský blok. Byl tvořen právě módním obchodním domem, dalšími činžovními domy a Německým domem s letním tanečním pavilonem. Dům byl poškozen v závěru druhé světové války a byl do jisté míry i z ideových důvodů zbourán.

Zdroj: Zpráva ČTK 12.1.2009

Související články:
Projekt Nová Ostravica
Ostravští radní schválili smlouvu na zástavbu náměstí v centru

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz