Modulární budovy Fashion Line

Modulární budovy Fashion Line

(16. 2. 2023) Adéla Bačová

   
 
 
 
 

Modulární budovy Fashion Line

Fashion Line je nová produktová řada modulárních budov navržená mladou českou designérkou Adélou Bačovou. Hlavní výhodou modulárních staveb je možnost přizpůsobit objekt aktuálním potřebám. Díky tomu v průběhu času můžeme stavbu využívat pro bydlení, práci, prostor pro podnikání nebo rekreaci. Kromě toho jsou modulární stavby i mobilní, pro každé využití můžete zvolit novou lokalitu.

V době koronavirové pandemie se naše rychle se měnící životy odehrávaly na pár metrech čtverečních bez možnosti kontaktu a budování sociálních vazeb. Během této krize jsme zjistili, že zvládneme žít v menších prostorách, jejichž velikost rádi kompenzujeme pobytem ve zdánlivě nekonečné přírodě. Delší trávení času v našich domovech se stává obtížnějším kvůli častokrát chybějícímu oddělenému prostoru pro práci, odpočinek nebo volnočasové aktivity. Díky rychlosti výstavby nám modulární architektura může pomoci tento problém snadno vyřešit.

„Fashion Line představuje nový pohled na modulární systém - přemýšleli jsme inovativně jak nad konstrukcí, tak celkovým designem,” uvádí designérka Adéla Bačová.

Stavebnice 21. století, lego pro dospělé, které je kompletně prefabrikované. Jádro budovy je založené na jednotném systému, designové prvky lze jednoduše nakonfigurovat. „Hlavním cílem bylo navrhnout všechny díly do posledního detailu tak, aby nebylo možné vybrat špatnou konfiguraci, která by narušila výsledný vzhled,” doplňuje Bačová.  

 
Výrazným volitelným prvkem je zrcadlová fasáda, které odráží okolní prostředí. Při zasazení Fashion Line do přírody podpoří zrcadlení pocit splynutí a zafunguje jako perfektní místo pro útěk ze shonu velkoměsta. 

Jedním z hlavních pozitiv modulární výstavby je rychlost implementace možných změn. Díky prefabrikovaným komponentům dokážete během jednoho měsíce jeden modul rozšířit na celou budovu. Fashion line je nekonečná skládačka, která bude pravidelně doplněná o nové komponenty, které rozšíří celou produktovou řadu a zákazníkům poskytnou nové možnosti využití. Nová produktová řada se inspiruje v architektuře, nových trendech a módního průmyslu. Zároveň nezapomíná na udržitelnost a následuje principy cirkulární ekonomiky.

Tisková zpráva

Architekt: Adéla Bačová
Výrobce: Koma Modular

Fashion line v roce 2021 získalo ocenění Red Dot Award: Product Design.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 2. 2023 21:35:31. Re: Modulární budovy Fashion Line. Jitka

 
 
 
 

18. 2. 2023 21:35:31. Re: Modulární budovy Fashion Line. Jitka

  Ano, při zasazení do přírody podpoří zrcadlení pocit splynutí, ale zafunguje jako perfektní zabiják ptáků.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a