Modulární stavebnicový předstěnový systém pro suchou výstavbu Prevista Dry Plus

Modulární stavebnicový předstěnový systém pro suchou výstavbu Prevista Dry Plus

(25. 11. 2022) Systém se skládá jen ze dvou hlavních prvků – montážních kolejnic a spojek

   
 
 
 
 

Modulární stavebnicový předstěnový systém pro suchou výstavbu Prevista Dry Plus

Rychlost a jednoduchost výstavby, vysokou pevnost, flexibilitu a univerzální použití nabízí léty osvědčený stavebnicový předstěnový systém společnosti Viega pod názvem Prevista Dry Plus. Systém nahrazuje původní kolejnicový systém Steptec, který Viega představila již před 18 lety. Systém pro suchou výstavbu se skládá jen ze dvou hlavních prvků – montážních kolejnic a spojek. S nimi lze rychle postavit pevné a stabilní předstěny nebo příčky všemožných tvarů a rozměrů. Přímo do konstrukce příček pak lze jednoduše instalovat další různé prvky Prevista, které jsou potřeba pro vybavení koupelen, toalet, wellness zón, a to včetně bezbariérové montáže. Hodí se jak pro privátní, tak i pro rozsáhlé komerční objekty.

Systémem Prevista Dry Plus lze realizovat polovysoké předstěny, příčky na celou výšku místnosti, konstrukce s bezbariérovými prvky, montáž rohových prvků a volně stojící stěny, a to s přímým napojením (kotvením) na nosnou konstrukci nebo podlahu. Aplikovat jej lze nejenom ve standardních místnostech, ale i do střešních prostor. Zde se doporučuje použití montážních kloubů, které umožňují plynulé nastavení libovolného úhlu, například dle sklonu střešní roviny.

Systém je kompatibilní se závěsnými moduly pro WC (včetně WC modulů se sprchou), bidety, umyvadly a pisoáry. Výsledné stěny mohou být zatížitelné podle nosností jednotlivých závěsných modulů, které jsou u WC a bidetů 400 kg, u umyvadel a pisoárů 150 kg a u opěrných a přídržných madel 100 kg. Jelikož Prevista Dry Plus splňuje i obecné požadavky pro požární ochranu a akustiku budov, neexistuje projekt, který by systém nezvládl. Bez problémů jej tak lze použít při rekonstrukcích nebo do novostaveb rodinných domů, administrativních budov, škol, wellness center, stadionů, nákupních center, retail parků, památkově chráněných objektů a mnoha dalších.

Základním stavebním prvkem systému jsou kolejnice s profilem 40 x 40 mm vyrobené z pozinkované oceli. Dodávány jsou v délce 5000 mm a každých 300 mm mají předražené podélné otvory pro upevnění ke stěně, podlaze nebo stropu. Rohová spojka po zacvaknutí do kolejnice a utažení fixačního šroubu automaticky na milimetr přesně kolejnice nebo stavební moduly vyrovná do pravého úhlu (případně do 45 °, podle orientace osazené spojky). Není tedy nutné používat úhelníky. Rovněž zajišťuje celkovou pevnost konstrukce. Součástí balení jsou i praktické prvky jako vyrovnávací materiál pro nerovné stěny a podlahy.

Pomocí sekačky kolejnic lze snadno a rychle celý systém Prevista Dry Plus instalovat přímo na stavbě jednou osobou. Není třeba si nic nechávat dovézt nebo vyměřovat, vše zvládne instalatér nebo šikovný kutil podle návodu sám, rychle, bez dalších vícenákladů za dopravu a bez specializovaného nářadí.

Při opláštění sádrokartonem nebo jinými obkládacími deskami je nutné pouze respektovat montážní návody daných obkládacích materiálů. Obecně platí zažitá pravidla suché výstavby. Vždy je potřeba dodržovat rohové dilatační mezery, aby nedocházelo ke zvýšenému pnutí a praskání. Deskové spoje musí být kladeny na vazbu s dostatečným přesahem a nikdy se nesmí potkat čtyři ani tři rohy najednou. Rovněž by se při výběru typu obkladu a způsobu vrstvení mělo přihlédnout k podmínkám prostoru, kde se konstrukce instaluje.

Potřebný počet kolejnic a spojek lze snadno vygenerovat pomocí konfigurátoru, který má Viega na svých webových stránkách: viega.cz/Prevista/Konfigurator 

podle podkladů společnosti Viega

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz