Modulární vesnice Lety

Modulární vesnice Lety

Lety u Dobřichovic

(14. 4. 2015) Architektonický koncept: DOMYJINAK

   
 
 
 
 

Modulární vesnice Lety

Lety spolu s Dobřichovicemi a Řevnicemi vytváří souvislý pás zastavěného území lemujícího řeku Berounku. Stavební pozemek trojúhelníkového tvaru se nachází v okrajové části obce – okolní zástavbu tvoří minipivovar s hotelem MMX, sportovní hala a průmyslové areály.

Základním prvkem konceptu modulární vesnice je standardní přepravní kontejner, pomocí něhož jsou tu sestaveny všechny objekty. V hlavní veřejné části je kavárna se samostatnou galerií, která je propojena s prodejnou studentského designu. Na toto centrum navazuje ze západu tržiště a reklamní poutač - na výšku postavený dvanáctimetrový kontejner. Další funkční část navazuje ze severu a obsahuje parkoviště pro návštěvníky a minigolfové hřiště. Parkoviště je vyšší zelení odděleno od třetího celku - soukromější části, kde jsou umístěny tři ubytovací jednotky určené k celoročnímu bydlení a dům správce vesnice. Příjezdová cesta k těmto objektům je oddělena od příjezdu k veřejné části.

Kavárna, galerie a prodejna studentského designu tvoří jádro celé vesničky. Navazuje na nejrušnější prostor (Pražskou ulici) a tvoří tedy jakousi hranici řešeného prostoru. Galerie by mohla sloužit i k pořádání komorních koncertů, malým divadelním představením, autorskému čtení nebo jako salonek pro soukromé oslavy. Na galerii navazuje prodejna studentského designu ve 2. NP. Skrze transparentní propojení se z galerie může vstoupit také do kavárny při severní hraně ulice Pražské.

Tržiště sestává ze šesti šestimetrových kontejnerů. Od centra vesničky je odděleno průchodem z ulice. Ubytovací buňky na severu území jsou navrženy ze dvou kontejnerů. Mezi nimi se uvažuje natažení membrány, která bude krýt prostor mezi nimi a vytvářet tak kryté venkovní prostředí. Byt správce je sestaven ze čtyř přepravních kontejnerů.
Autorská zpráva

Autoři projektu: Petr Šikola, Jan Černoch, Tereza Hrdličková, Štěpán Lajda

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
49.9209150
14.2511710
Modulární vesnice Lety

Modulární vesnice Lety
Lety u Dobřichovic

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz