Modulární vesnice Lety

Modulární vesnice Lety

Lety u Dobřichovic

(14. 4. 2015) Architektonický koncept: DOMYJINAK

   
 
 
 
 

Modulární vesnice Lety

Lety spolu s Dobřichovicemi a Řevnicemi vytváří souvislý pás zastavěného území lemujícího řeku Berounku. Stavební pozemek trojúhelníkového tvaru se nachází v okrajové části obce – okolní zástavbu tvoří minipivovar s hotelem MMX, sportovní hala a průmyslové areály.

Základním prvkem konceptu modulární vesnice je standardní přepravní kontejner, pomocí něhož jsou tu sestaveny všechny objekty. V hlavní veřejné části je kavárna se samostatnou galerií, která je propojena s prodejnou studentského designu. Na toto centrum navazuje ze západu tržiště a reklamní poutač - na výšku postavený dvanáctimetrový kontejner. Další funkční část navazuje ze severu a obsahuje parkoviště pro návštěvníky a minigolfové hřiště. Parkoviště je vyšší zelení odděleno od třetího celku - soukromější části, kde jsou umístěny tři ubytovací jednotky určené k celoročnímu bydlení a dům správce vesnice. Příjezdová cesta k těmto objektům je oddělena od příjezdu k veřejné části.

Kavárna, galerie a prodejna studentského designu tvoří jádro celé vesničky. Navazuje na nejrušnější prostor (Pražskou ulici) a tvoří tedy jakousi hranici řešeného prostoru. Galerie by mohla sloužit i k pořádání komorních koncertů, malým divadelním představením, autorskému čtení nebo jako salonek pro soukromé oslavy. Na galerii navazuje prodejna studentského designu ve 2. NP. Skrze transparentní propojení se z galerie může vstoupit také do kavárny při severní hraně ulice Pražské.

Tržiště sestává ze šesti šestimetrových kontejnerů. Od centra vesničky je odděleno průchodem z ulice. Ubytovací buňky na severu území jsou navrženy ze dvou kontejnerů. Mezi nimi se uvažuje natažení membrány, která bude krýt prostor mezi nimi a vytvářet tak kryté venkovní prostředí. Byt správce je sestaven ze čtyř přepravních kontejnerů.
Autorská zpráva

Autoři projektu: Petr Šikola, Jan Černoch, Tereza Hrdličková, Štěpán Lajda

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
49.9209150
14.2511710
Modulární vesnice Lety

Modulární vesnice Lety
Lety u Dobřichovic

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz