Měšťanská beseda v pátek ožila návrhy z urbanistické soutěže

Měšťanská beseda v pátek ožila návrhy z urbanistické soutěže

(11. 6. 2012) Soutěžní návrhy na urbanistické řešení území „Plzeň – vnitřní město“ naplnily v pátek 8. června prostory Měšťanské besedy, a to hned dvakrát. „Po deváté hodině začal v kinosále odborný workshop, kde oceněné týmy předstaily zástupcům města a plzeňským architektům své práce. Kromě vlastních prezentací byl velký prostor věnován diskuzi jak k jednotlivým návrhům, tak k územnímu plánu obecně,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká. „Všech dvacet soutěžních návrhů se v nezkrácené podobě představuje veřejnosti na výstavě v Atriu, kterou zahájila vernisáž v 15 hodin,“ doplňuje Vostracká.

 
 
 
 

Měšťanská beseda v pátek ožila návrhy z urbanistické soutěže

Soutěžní návrhy na urbanistické řešení území „Plzeň – vnitřní město“ naplnily v pátek 8. června prostory Měšťanské besedy, a to hned dvakrát. „Po deváté hodině začal v kinosále odborný workshop, kde oceněné týmy předstaily zástupcům města a plzeňským architektům své práce. Kromě vlastních prezentací byl velký prostor věnován diskuzi jak k jednotlivým návrhům, tak k územnímu plánu obecně,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká. „Všech dvacet soutěžních návrhů se v nezkrácené podobě představuje veřejnosti na výstavě v Atriu, kterou zahájila vernisáž v 15 hodin,“ doplňuje Vostracká.

Vstup na výstavu je zdarma, otevřeno denně od 8 do 21 hodin, a to až do 28. června 2012. K urbanistické soutěži je vydáván také katalog, který bude v elektronické formě dostupný na webových stránkách Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

outěž uspořádalo město Plzeň v souvislosti s přípravou nového územního plánu. Soutěž přinesla nové názory na řešení urbanistické koncepce města i nové metodické přístupy. Podle odborné poroty je celková úroveň odevzdaných návrhů velmi vysoká.

STRUČNĚ:
• 21. 3. 2012: Porota urbanistické soutěže po dvoudenním zasedání vybrala dva vítěze, a to autory návrhů číslo 2 – MOBA studio s. r. o. a číslo 7 – Roman Koucký architektonická kancelář s. r. o.
• 22. 3. 2012: Zastupitelstvo města Plzně schválilo usnesením č. 114 zadání Územního plánu Plzně – zpracovatelem je Útvar koncepce a rozvoje města Plzně.
• 26. 4. 2012: Zastupitelstvo města Plzně souhlasilo usnesením č. 194: se závěrečným doporučením poroty dle Protokolu o průběhu soutěže, s promítnutím principů řešení z vítězných návrhů a jejich podrobnějším rozpracováním do návrhu územního plánu, se zahájením jednání s vítěznými týmy o spolupráci se zpracovatelem územního plánu.
• Návrh územního plánu bude dokončen v první polovině roku 2013 a následně bude projednán s dotčenými orgány, městskými obvody a veřejností.
 

Tisková zpráva Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz