Město Ostrava pokračuje v přípravách koncertního sálu od Stevena Holla

Město Ostrava pokračuje v přípravách koncertního sálu od Stevena Holla

(30. 7. 2020) Pozvání na tiskovou konferenci

   
 
 
 
 

Město Ostrava pokračuje v přípravách koncertního sálu od Stevena Holla

Unikátní architektonické řešení, nejmodernější technologie i osobitý styl, to vše přinese stavba amerického architekta Stevena Holla, která byla nedávno zařazena mezi 10 nejzajímavějších projektů světa.

Podle právě dokončené studie stavby bude objekt navíc velice šetrný k životnímu prostředí.
• Má nový koncertní sál potenciál stát se novodobou ostravskou dominantou?
• Jak vypadá právě dokončená studie stavby?
• Jak se promění stávající kulturní dům a jak bude stavba využívána?

Přijměte pozvání na tiskovou konferenci uspořádanou u příležitosti dokončení studie stavby nového koncertního sálu, která se uskuteční v netradičních prostorách stávajícího kulturního domu.

Datum a čas:      3. 8. 2020 od 13.00 hodin
Místo konání:    Pódium divadelního sálu Domu kultury města Ostravy, 28. října 124, Moravská Ostrava

Téma budou prezentovat:         
Tomáš Macura – ostravský primátor  
Zuzana Bajgarová – náměstkyně primátora
Jan Žemla – ředitel JFO a předseda představenstva DKMO
Martin Kropáč – jednatel společnosti Architecture Acts

Kvůli omezené kapacitě na pódiu, prosím, potvrďte svou účast do 31. 7. 2020 na mail avojkovska@ostrava.cz.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Steven Holl Architects a Architecture Acts zvítězili v minulém roce v mezinárodní soutěži na koncertní halu v Ostravě. Nová hala s 1300 místy přiléhá k Domu kultury města Ostravy. Navržena byla ve spolupráci s Nagata Acoustics. Poskytne prostory pro Janáčkovu filharmonii Ostrava, přední český orchestr pro současnou hudbu. Předpokládané otevření nové koncertní haly je v roce 2024.
Podrobné informace najdete ZDE.
Aktuální informace o koncertném sále jsou dostupné na Facebooku Koncertní sál Ostrava.

Související články:
Koncertní hala v Ostravě  11. 7. 2019Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz