Město Ostrava pokračuje v přípravách koncertního sálu od Stevena Holla

Město Ostrava pokračuje v přípravách koncertního sálu od Stevena Holla

(30. 7. 2020) Pozvání na tiskovou konferenci

   
 
 
 
 

Město Ostrava pokračuje v přípravách koncertního sálu od Stevena Holla

Unikátní architektonické řešení, nejmodernější technologie i osobitý styl, to vše přinese stavba amerického architekta Stevena Holla, která byla nedávno zařazena mezi 10 nejzajímavějších projektů světa.

Podle právě dokončené studie stavby bude objekt navíc velice šetrný k životnímu prostředí.
• Má nový koncertní sál potenciál stát se novodobou ostravskou dominantou?
• Jak vypadá právě dokončená studie stavby?
• Jak se promění stávající kulturní dům a jak bude stavba využívána?

Přijměte pozvání na tiskovou konferenci uspořádanou u příležitosti dokončení studie stavby nového koncertního sálu, která se uskuteční v netradičních prostorách stávajícího kulturního domu.

Datum a čas:      3. 8. 2020 od 13.00 hodin
Místo konání:    Pódium divadelního sálu Domu kultury města Ostravy, 28. října 124, Moravská Ostrava

Téma budou prezentovat:         
Tomáš Macura – ostravský primátor  
Zuzana Bajgarová – náměstkyně primátora
Jan Žemla – ředitel JFO a předseda představenstva DKMO
Martin Kropáč – jednatel společnosti Architecture Acts

Kvůli omezené kapacitě na pódiu, prosím, potvrďte svou účast do 31. 7. 2020 na mail avojkovska@ostrava.cz.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Steven Holl Architects a Architecture Acts zvítězili v minulém roce v mezinárodní soutěži na koncertní halu v Ostravě. Nová hala s 1300 místy přiléhá k Domu kultury města Ostravy. Navržena byla ve spolupráci s Nagata Acoustics. Poskytne prostory pro Janáčkovu filharmonii Ostrava, přední český orchestr pro současnou hudbu. Předpokládané otevření nové koncertní haly je v roce 2024.
Podrobné informace najdete ZDE.
Aktuální informace o koncertném sále jsou dostupné na Facebooku Koncertní sál Ostrava.

Související články:
Koncertní hala v Ostravě  11. 7. 2019Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz