Město Příbor hledá kvalitní projekt pro bytovou výstavbu v lokalitě Za Školou

Město Příbor hledá kvalitní projekt pro bytovou výstavbu v lokalitě Za Školou

(5. 1. 2021) Podmínkou je esteticky a funkčně dobře zpracovaný návrh

 
 
 
 

Město Příbor hledá kvalitní projekt pro bytovou výstavbu v lokalitě Za Školou

Město Příbor se rozhodlo prodat parcelu za účelem výstavby bytových domů, podmínkou je však esteticky a funkčně dobře zpracovaný návrh. Jde o jedinečnou lokalitu s novou výstavbou rodinných domů, kde poptávku po bydlení mají doplnit nižší bytové domy. Lokalita Za Školou (Z43) je velmi dobře připravena pro novou výstavbu, jde o kompletní zasíťování lokality inženýrskými sítěmi, ale i vysokou vybavenost území v podobě mateřské školy, základní školy, nového multifunkčního sportovního hřiště, koupaliště či obchodu. Výhodou je i velmi dobrá dopravní dostupnost, kde v blízkosti se nachází nájezd na dálnici D48.


Místo určeno k nové výstavbě bytových domů naleznete ZDE.

Celkově jde o prodej pozemku pro výstavbu za pevně stanovenou cenu, kdy hlavním rozhodovacím hlediskem je návrh nových bytových domů. Město vytvořilo zadávací podmínky pro stavebníky, které mají usnadnit orientaci v prostoru a lépe přiblížit ideu utváření celého území. Pro rodinné domy, které dnes staví soukromí vlastníci, i pro nabízenou parcelu pro výstavbu byla vytvořena regulace. Ta se zabývá zejména zastavěností pozemku, výškou budov, počtem bytů a jejich minimální rozlohou, počty parkovacích stání, využití okolních ploch apod. Pravidla pro výstavbu vycházejí z okolních podmínek terénu, stávající zástavby a návaznosti na okolí.

Město se snaží přijít s novým způsobem prodeje pozemku, který by mohl být pro všechny strany výhodný jak z pohledu nového využití území, tak i estetiky.

Konečný termín pro odevzdání návrhů je 1. březen 2021. V první polovině března roku 2021 návrhy vyhodnotí porota složena z nestranných městských architektů a zástupců města. Doporučené pořadí zájemců bude postoupeno zastupitelstvu města ke konečnému rozhodnutí o investorovi.

Veškeré informace naleznete na stránkách města Příbor: www.pribor.eu

Zdroj: Městský úřad Příbor


Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 1. 2021 08:40:35. Re: Město Příbor hledá kvalitní projekt pro bytovou výstavbu v l... M.Chlápek

  ...jako architekt takovou chytráckou formu výdělečné soutěže nemohu za poctivou a regulérní rozhodně považovat a doufám , že se nestane následovaným příkladem...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz