Městský architekt připravil nové studie pro tři ulice

Městský architekt připravil nové studie pro tři ulice

(22. 5. 2020) Obyvatelé Mělníka mohou posílat připomínky 

 
 
 
 

Městský architekt připravil nové studie pro tři ulice

(ČTK) - Obyvatelé Mělníka mohou posílat připomínky k plánované obnově tří ulic. Městský architekt připravil studie pro ulici Plavební, U Cihelny a prostranství mezi ulicemi Nemocniční a O. Wenzela, které jsou zveřejněné na webových stránkách města, řekla dnes ČTK mělnická mluvčí Barbora Walterová.

V Plavební ulici by měla vzniknout přístupová cesta k novému přístavišti, které má letos začít budovat Ředitelství vodních cest v ulici Rybáře. "Projekt Plavební řeší i vjezd do areálu technických služeb, stání pro autobusy podél komunikace, která je dostatečně široká, aby zájezdové autobusy nepřekážely nikde ve městě," uvedla mluvčí. V ulici bude i nový povrch vozovky, obnovené elektrické vedení, včetně nového osvětlení a nový chodník.

V ulici U Cihelny by po úpravě chodníku ve směru k nemocnici měla vzniknout parkovací místa. Studie prostoru mezi ulicemi Nemocniční a Oldřicha Wenzela ukazuje návrh kompletní rekonstrukce všech povrchů, zeleně, parkovacích míst a malého prostranství pro posezení.

Náklady na obnovu každé z ulic dosáhnou několika milionů korun, přesnější částku bude město znát po dokončení projektové dokumentace. Práce v Plavební ulici začnou zřejmě příští rok, není vyloučeno, že budou rozdělené na etapy.

studie U Cihelny
studie Plavební
studie O. Wenzela a Nemocniční

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz