Městský architekt připravil nové studie pro tři ulice

Městský architekt připravil nové studie pro tři ulice

(22. 5. 2020) Obyvatelé Mělníka mohou posílat připomínky 

 
 
 
 

Městský architekt připravil nové studie pro tři ulice

(ČTK) - Obyvatelé Mělníka mohou posílat připomínky k plánované obnově tří ulic. Městský architekt připravil studie pro ulici Plavební, U Cihelny a prostranství mezi ulicemi Nemocniční a O. Wenzela, které jsou zveřejněné na webových stránkách města, řekla dnes ČTK mělnická mluvčí Barbora Walterová.

V Plavební ulici by měla vzniknout přístupová cesta k novému přístavišti, které má letos začít budovat Ředitelství vodních cest v ulici Rybáře. "Projekt Plavební řeší i vjezd do areálu technických služeb, stání pro autobusy podél komunikace, která je dostatečně široká, aby zájezdové autobusy nepřekážely nikde ve městě," uvedla mluvčí. V ulici bude i nový povrch vozovky, obnovené elektrické vedení, včetně nového osvětlení a nový chodník.

V ulici U Cihelny by po úpravě chodníku ve směru k nemocnici měla vzniknout parkovací místa. Studie prostoru mezi ulicemi Nemocniční a Oldřicha Wenzela ukazuje návrh kompletní rekonstrukce všech povrchů, zeleně, parkovacích míst a malého prostranství pro posezení.

Náklady na obnovu každé z ulic dosáhnou několika milionů korun, přesnější částku bude město znát po dokončení projektové dokumentace. Práce v Plavební ulici začnou zřejmě příští rok, není vyloučeno, že budou rozdělené na etapy.

studie U Cihelny
studie Plavební
studie O. Wenzela a Nemocniční

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz