Městský navigační systém iSIGNUS

Městský navigační systém iSIGNUS

(24. 10. 2019) Navigační systém nabízí rychlou instalaci ve veřejném prostoru, umožňuje označení směru, významných míst či důležitých informací

   
 
 
 
 

Městský navigační systém iSIGNUS

Městský navigační systém získal po českém patentu cenu Grand Prix FOR ARCH 2019
• Systém iSIGNUS získal prestižní ocenění v konkurenci 40 přihlášených exponátů
• Navigační systém nabízí rychlou instalaci ve veřejném prostoru, umožňuje označení směru, významných míst či důležitých informací
• Systém je patentově chráněn

Technické parametry, progresivní technologie a ekologický materiál byly základními parametry, které rozhodly o prestižním ocenění pro nosič orientačního systému iSIGNUS.  „Systém umožňuje snadnou instalaci a velkou variabilitu pro použití ve veřejném prostoru nebo například v průmyslových areálech, výstavištích apod. Modulární stavebnice je napojena na speciální software, v němž se připraví všechny podklady, vyznačí se požadované směry. Následně technik provede jednoduchou instalaci přímo na místě, aniž by musel mít místní znalosti,“ říká jeden ze dvou společníků společnosti iSIGNUS Jiří Stupka.

“Design systému nekonkuruje architektuře ani jiným prvkům ve veřejném prostoru, a přesto je jasně rozpoznatelný. Přirozeně zapadne do historického centra města, moderní čtvrti či průmyslového areálu. Je předvídatelný, přehledný a dobře čitelný. Systém lze kdykoli doplnit o nové prvky, které budou mít díky použitým materiálům zaručeně shodný design a barevnost i po mnoha letech. Může se tak během let rozrůstat a přizpůsobovat novým potřebám, a přitom zůstane stále jednotný. Díky tomu je možné investice s tím spojené rozložit do delšího časového úseku,” vysvětluje přednosti iSIGNUS Ing. Arch. Ondřej Rys. Spolu s konstruktérem Janem Bendou se podílel na výsledné podobě produktu. Vstřikovací formy navrhla a konstruovala společnost Nástrojárna Palaba s. r. o.

Jak systém iSIGNUS funguje?
• K bočním směrovkám nastavitelným do 16 směrů nabízí i možnost uchycení čelních informačních tabulek ve výšce očí.
• iSIGNUS systém lze díky 70mm průměru nosných sloupků instalovat i v lokalitách s již instalovanými 60mm sloupky systémem "trubka v trubce" bez nutnosti opakovaných výkopových prací a nákladů s nimi spojenými
• Značnou výhodou českého patentovaného systému iSIGNUS je jeho bezproblémové rozšiřování a doplňování po celou dobu životnosti.
• Systém iSIGNUS umožňuje variabilní 16 směrný úchyt
• Důmyslný systém kódování pozic a pater umožňuje precizní dílenskou přípravu a bezchybnou instalaci i v místech, kde není možné provádět vizuální kontrolu.
• Samozřejmou  součástí kvality a trvanlivosti je ohleduplnost k životnímu prostředí, proto iSIGNUS používá materiály s certifikacemi FSC a GREENGUARD.

Do soutěže GRAND PRIX veletrhu For Arch se přihlásily téměř čtyři desítky exponátů.
O nejlepších rozhodovali porotci prof. Ing. Karel Kabele, CSc. z ČVUT v Praze, Ing. Ladislav Brett z České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Ing. Pavel Košnar z asociace bazénů a saun České republiky a Ing. Vladimír Galád a Ing. Zdeněk Lyčka jako nezávislí odborníci. 

tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 10. 2019 15:32:04. Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Rudolf Fiala
4. 11. 2019 10:04:50. Re: Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Ondřej Rys

 
 
 
 

24. 10. 2019 15:32:04. Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Rudolf Fiala

  Viděli jsme instalaci ve Stochově u Kladna.
Je to vážně moc hezký produkt. Věřím, že se prosadí.
Mohli bychom získat kontakt prosím?

4. 11. 2019 10:04:50. Re: Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Ondřej Rys

  Děkujeme!
Další informace a kontakty naleznete na webu isignus.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.