Městský navigační systém iSIGNUS

Městský navigační systém iSIGNUS

(24. 10. 2019) Navigační systém nabízí rychlou instalaci ve veřejném prostoru, umožňuje označení směru, významných míst či důležitých informací

   
 
 
 
 

Městský navigační systém iSIGNUS

Městský navigační systém získal po českém patentu cenu Grand Prix FOR ARCH 2019
• Systém iSIGNUS získal prestižní ocenění v konkurenci 40 přihlášených exponátů
• Navigační systém nabízí rychlou instalaci ve veřejném prostoru, umožňuje označení směru, významných míst či důležitých informací
• Systém je patentově chráněn

Technické parametry, progresivní technologie a ekologický materiál byly základními parametry, které rozhodly o prestižním ocenění pro nosič orientačního systému iSIGNUS.  „Systém umožňuje snadnou instalaci a velkou variabilitu pro použití ve veřejném prostoru nebo například v průmyslových areálech, výstavištích apod. Modulární stavebnice je napojena na speciální software, v němž se připraví všechny podklady, vyznačí se požadované směry. Následně technik provede jednoduchou instalaci přímo na místě, aniž by musel mít místní znalosti,“ říká jeden ze dvou společníků společnosti iSIGNUS Jiří Stupka.

“Design systému nekonkuruje architektuře ani jiným prvkům ve veřejném prostoru, a přesto je jasně rozpoznatelný. Přirozeně zapadne do historického centra města, moderní čtvrti či průmyslového areálu. Je předvídatelný, přehledný a dobře čitelný. Systém lze kdykoli doplnit o nové prvky, které budou mít díky použitým materiálům zaručeně shodný design a barevnost i po mnoha letech. Může se tak během let rozrůstat a přizpůsobovat novým potřebám, a přitom zůstane stále jednotný. Díky tomu je možné investice s tím spojené rozložit do delšího časového úseku,” vysvětluje přednosti iSIGNUS Ing. Arch. Ondřej Rys. Spolu s konstruktérem Janem Bendou se podílel na výsledné podobě produktu. Vstřikovací formy navrhla a konstruovala společnost Nástrojárna Palaba s. r. o.

Jak systém iSIGNUS funguje?
• K bočním směrovkám nastavitelným do 16 směrů nabízí i možnost uchycení čelních informačních tabulek ve výšce očí.
• iSIGNUS systém lze díky 70mm průměru nosných sloupků instalovat i v lokalitách s již instalovanými 60mm sloupky systémem "trubka v trubce" bez nutnosti opakovaných výkopových prací a nákladů s nimi spojenými
• Značnou výhodou českého patentovaného systému iSIGNUS je jeho bezproblémové rozšiřování a doplňování po celou dobu životnosti.
• Systém iSIGNUS umožňuje variabilní 16 směrný úchyt
• Důmyslný systém kódování pozic a pater umožňuje precizní dílenskou přípravu a bezchybnou instalaci i v místech, kde není možné provádět vizuální kontrolu.
• Samozřejmou  součástí kvality a trvanlivosti je ohleduplnost k životnímu prostředí, proto iSIGNUS používá materiály s certifikacemi FSC a GREENGUARD.

Do soutěže GRAND PRIX veletrhu For Arch se přihlásily téměř čtyři desítky exponátů.
O nejlepších rozhodovali porotci prof. Ing. Karel Kabele, CSc. z ČVUT v Praze, Ing. Ladislav Brett z České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Ing. Pavel Košnar z asociace bazénů a saun České republiky a Ing. Vladimír Galád a Ing. Zdeněk Lyčka jako nezávislí odborníci. 

tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 10. 2019 15:32:04. Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Rudolf Fiala
4. 11. 2019 10:04:50. Re: Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Ondřej Rys

 
 
 
 

24. 10. 2019 15:32:04. Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Rudolf Fiala

  Viděli jsme instalaci ve Stochově u Kladna.
Je to vážně moc hezký produkt. Věřím, že se prosadí.
Mohli bychom získat kontakt prosím?

4. 11. 2019 10:04:50. Re: Re: Městský navigační systém iSIGNUS. Ondřej Rys

  Děkujeme!
Další informace a kontakty naleznete na webu isignus.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

24. 3. 2020 17:03:00

Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje

K polemice a selhávání dialogu nad pražskou metropolí čili o obtížné cestě od polemiky k dialogu Dialog se nekoná, v tom se shodneme. Tristní shoda. O to víc, že přitom v řadě věcí s článkem K. Bečkové a R. Šváchy (Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje. STAVBA, 27. roč., 2020, č, s, ) souhlasíme. I v tom, co nám navzdory liteře a smyslu našeho příspěvku vytýkají. Míjíme se a o to šlo a jde. Předporozumění, uzavírání se do jednoho společenství stejně smýšlejících a dogma vylučují dialog. Zásadní otázky, které jsme položili, tak zůstávají na pořadu dne: Může se v metropoli – Praze – stavět a rozvíjet – v souladu se světovými trendy, aniž by ztrácela na své identitě? A když se rozvíjela po staletí, proč to má být právě v naší době fatálně nemožné? Může se vést, jsme schopni a ochotni vést, produktivní dialog nejen mezi dvěma stranami – mezi architekty a památkáři, ale mezi společností, památkáři, historiky, architekty a urbanisty? Dialog o balancování mezi tím, co je historicky dané, vzácné a tím, co může být novým vkladem, přínosem pro Prahu? Tyto otázky zůstávají na pořadu dne. Co dialogu brání? Odpověď K. Bečkové a R. Šváchy: „Nenastává tak moment hypolepse, ukázněného navázání na argumenty protivníka, jaký za podmínku skutečného dialogu pokládá historik Jan Assmann. Domníváme se, že bez takové hypolepse se debata o Praze nikam nepohne a všichni zůstanou zakopaní ve svých dosavadních pozicích.“ Neospravedlňuje se tímto zvláštním odkazem na teze historika ranných kultur a civilizací egyptologa Assmana sama nemožnost dialogu? Navrhujeme radikální zjednodušení přes otázku - co je jádrem toho, co ničí podstatu dialogu v daném případě o architektuře a perspektivách Prahy Přidržíme se definice Jeana Lacroix. Dialog vyžaduje vzájemnost porozumění, tj. musím pochopit názorového protivníka, pochopit ho lépe než si rozumí on sám. To vyžaduje vystavit se síle jeho názorů, procítit je silněji než on sám. S rizikem, že se mé vlastní názory odkryji jako slabší. Bez metodologické sympatie není dialogu. To nám v diskuzích, polemikách – a především v možném dialogu nad tématem perspektiv Prahy chybí. Opravdu vychází selhání a nemožnost skutečného dialogu o pražské metropoli z toho, že „autoři textů, totiž architekti nejsou zvyklí přesně reagovat na názory druhých, jak to musejí praktikovat vědci“? (R. Švácha v „EAM. Euroamerické myšlení 1936-2011“, R. Švácha, M. Sršňová, J Tichá (eds.), str. 33, srv. i násl.)? Pochybujeme. Ona zdůrazňovaná hypolepse, zdisciplinované navazování na myšlenky a teze druhých, je důležitá, patří ke kultuře dialogu i v soudobé společnosti; dialog není mince, kterou si dám jako výhru do kapsy, je to cesta k společnému nalézání argumentů a „pravdy.“ Z toho nemůže být nikdo ostrakizován pro nedostatečnou hypolepsi, ani architekt, ani historik či teoretik, ani památkář, ani expert, ani veřejnost – dokonce i ta na sociálních sítích. Stav dialogu je jedním z měřítek vyspělosti demokratické společnosti. Jakub Heidler, Oldřich Ševčík

20. 3. 2020 15:24:36

Re: Re: Re: Re: Obnova mariánského sloupu v Praze.

Koukám Luščinole, že jsi opravdu vytrvalý, to není až zas tak obdivuhodná vlastnost, spíš svědčí o tvé omezenosti. Tvoje hraní si na světaznalého všeználka je ovšem v zásadě velmi zábavné, zejména v dnešní smutné době. Tvůj poslední výlev je zajímavý mimo jiné tím, že asi se neumíš pořádně vyjadřovat ani v jednom jazyce a se snažíš předstírat znalosti angličtiny, což v tvých vlastních očích má vytvářet pocit jakési morální nadřazenosti. Strašně se pleteš a poučovat mě o významu slov nebo o tom co co znamená je asi stejně pádné, jako tvoje bláboly o tom sloupu. Nějaký ten překlep se mi v mobilu stane, na rozdíl od tebe podobné věci "vyřizuji" třeba v MHD, rozhodné bych jimi neztrácel čas na rozdíl od tebe, který podle všeho brejlíš celý den do monitoru, abys připravil další blábol. Nicméně budu rád, když budeš pokračovat, bavím se dobře. Jediný jistota tak jednou za čtrnáct dní, když navštívím na pár minut tyto stránky, že zrovna pod támhle článkem najdu tvůj další blábol. A jen tak mimochodem, jestli jsi měl na mysli Chruščova, tak se někam podívej, jak se to jeho "otčestvo" v češtině píše. Jinak doufám, že sloup tam vydrží podstatně kratší čas než původně, oni podobní samozvaní umělci umí mlátit hlavně hubou a až to na někoho spadne, bude po legraci. Takže milý nedělnický původe, předveď se...

19. 3. 2020 15:44:03

Re: Analytici: Stavebnictví může být tahounem při oživení ekonom...

Je zajímavé, kolik analytiků hovoří o zcela obligátních záležitostech, jako kdyby měli právo a všechny moudra světa ve svém držení. Přitom co ví ti z bank o reálných problémech na stavbách? Nic, protože mají pouze předávané informace od manažerů stavebních firem, které jsou často poněkud vzdáleny od pravdy. Logicky. Je také podivné, že vůbec někomu sdělují své prognózy a potřebu budoucího dění. Komu? Vládě? Pojišťovnám? Prázdné článečky, které nikdo nepotřebuje, jsou o ničem. Odvětví, která podporují stavební průmysl, ta v určitém utlumeném procesu dále produkují. Stavební firmy část zakázek, těch menších, zpomalí, ale ostatní pojedou dál, např. dálnice a koridory. Tam se termíny nesmí posunovat. Co se zhorší, jsou investice do jiných odvětví, kde začnou chybět zahraniční síly, které odjely pryč. A stavby technologií pro petrochemii a energetiku, na ty budou tyto montážní cizí síly chybět nejvíc. na to jsem zvědav, jak to dodavatelské firmy zařízení pro zásadní změny v energetice vyřeší. Poklesne čerpání tzv. dotací z fondů EU ještě víc? Ovšem a to bude jen dobře. Nevyváženost mezi zdroji peněz a možnostmi stavební výroby se ukáže ještě větší než dosud. Zajímá to vládu, její investiční národní plán se bude měnit? Jak, kdy? Ani ve hvězdách to dnes nestojí.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz