Multifunkční komplex Quadrio

Multifunkční komplex Quadrio

(9. 9. 2013) Multifunkční objekt by měl mít čtyři podzemní a osm nadzemních podlaží. Tvořit ho bude celkem šest budov, pět věží kanceláří a samostatně stojící bytový dům. Součástí budou kanceláře (16.400 metrů čtverečních), obchodní plochy (8500 metrů čtverečních) i luxusní byty.
Autorem projektu jsou Cigler Marani Architects (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Multifunkční komplex Quadrio

Multifunkční objekt by měl mít čtyři podzemní a osm nadzemních podlaží. Tvořit ho bude celkem šest budov, pět věží kanceláří a samostatně stojící bytový dům. Součástí budou kanceláře (16.400 metrů čtverečních), obchodní plochy (8500 metrů čtverečních) i luxusní byty.
Autorem projektu jsou Cigler Marani Architects (doplněno Stavbaweb).

Quadrio (zdroj vizualizace: quadrio.cz) Quadrio (zdroj vizualizace: quadrio.cz)

(ČTK) -
V multifunkčním komplexu Quadrio v centru Prahy nedaleko Národní třídy je pronajato již přes 80 procent obchodní plochy, když nákupní galerie má celkem 8500 metrů čtverečních. ČTK to v pátek sdělil investor, skupina CPI Group, s tím, že výstavba komplexu po necelém roce dosáhla uliční úrovně. Stavba byla dříve známa jako Copa Centrum Národní.
Quadrio (zdroj vizualizace: quadrio.cz)
Již před půl rokem výstavba dosáhla nejnižšího bodu, který leží 24 metrů pod okolním terénem. "Samotné hloubení jámy a základy komplexu v takto omezeném prostoru s historickou zástavbou a navíc s napojením na metro si vyžádalo téměř deset měsíců. V současnosti dokončujeme železobetonové konstrukce jednotlivých podzemních podlaží a zahajujeme práce na nadzemních podlažích," popsal nynější stav výstavby manažer projektu z CPI Group Petr Beránek a dodal, že stavba jde podle plánu. "S dokončením hrubé stavby celého komplexu počítáme na začátku roku 2014," ujistil Beránek.

Ředitel pronájmu nákupních center v CPI Group Peter Fazekaš doplnil, že v nákupní galerii už mají pronajato přes 80 procent obchodní plochy. "Mezi novými nájemci jsou například Kara, Scan Quilt, Tescoma, Musicland, kavárny Delicato a Café Level nebo lékárna Quadrio. Dokončujeme také jednání s prodejnou elektra, sportu a restauracemi," upřesnil Fazekaš.

Investorem projektu za 3,3 miliardy korun je investiční a developerská skupina CPI podnikatele Radovana Vítka, která na začátku letošního roku za nezveřejněnou částku koupila zbývající podíl v projektu Copa Centrum Národní od švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského. Chystané centrum následně přejmenovala na Quadrio.

CPI Group se do administrativního a nákupního projektu zapojila již v létě 2011, kdy od Interco Holding GmbH odkoupila 50procentní podíl v developerské firmě Copa Centrum Národní, čímž se stala partnerem společnosti Pawlowski AG. Původní dohoda s odkupem zbývající části počítala až po dokončení výstavby.

Kvůli stavbě je na dva roky uzavřena stanice metra B Národní třída. Dopravní podnik za rekonstrukci stanice metra zaplatí přes půl miliardy korun. Dokončení výstavby se očekává na podzim 2014. Tehdy by měla skončit také výluka metra.
Quadrio (zdroj vizualizace: quadrio.cz)
Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz