Multifunkční projekt Šantovka v Olomouci

Multifunkční projekt Šantovka v Olomouci

(21. 2. 2012) Olomouc 20. února (ČTK) - V Olomouci začíná v těchto dnech stavba nové městské čtvrti Šantovka za deset miliard korun. Vybuduje ji soukromý investor na místě bývalého závodu Milo poblíž historického centra města. V první fázi v lokalitě vyroste obchodní galerie, kromě ní investor plánuje výstavbu komplexu bytových domů a kanceláří. ČTK to řekl Richard Morávek, jednatel dceřiné společnosti investora, firmy Galerie Šantovka, která zajišťuje projekt nové obchodní galerie. Autory projektu jsou ateliery BenoyATELIER 8000 spol. s r.o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Multifunkční projekt Šantovka v Olomouci

Olomouc 20. února (ČTK) - V Olomouci začíná v těchto dnech stavba nové městské čtvrti Šantovka za deset miliard korun. Vybuduje ji soukromý investor na místě bývalého závodu Milo poblíž historického centra města. V první fázi v lokalitě vyroste obchodní galerie, kromě ní investor plánuje výstavbu komplexu bytových domů a kanceláří. ČTK to řekl Richard Morávek, jednatel dceřiné společnosti investora, firmy Galerie Šantovka, která zajišťuje projekt nové obchodní galerie. Autory projektu jsou ateliery BenoyATELIER 8000 spol. s r.o. (doplněno Stavbaweb).

Šantovka

Šantovka

Projekt výstavby multifunkčního centra investor připravoval více než čtyři roky. "V minulém týdnu padlo konečné rozhodnutí a stavba samotná začne v následujících dnech. Práce potrvají zhruba 19 měsíců a obchodní galerie přivítá první návštěvníky na podzim 2013," uvedl Morávek.

Obchodní galerii, která podle něj nabídne více než 1000 pracovních míst, investor vybuduje jako první. Výstavbu komplexu bytových domů a komerčních objektů a kancelářských budov plánuje v následujících etapách. Rozhodnutí o tom, kdy další etapy zahájí, zatím nepadlo.

Plánovanou městskou čtvrť by měla protínat nová tramvajová trať od tržnice na sídliště Nové Sady, jejíž výstavbu připravuje radnice. Trať by mohla být podle vedení města hotová příští či přespříští rok. Na nákladech stavby se bude podílet i investor městské čtvrti Šantovka.

Doplněno Stavbaweb:
Autory projektu jsou ateliery BenoyATELIER 8000 spol. s r.o.
Stránky projektu: www.santovka.cz
Šantovka
Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz