Multifunkční sál ve Forum Karlín

Multifunkční sál ve Forum Karlín

(29. 5. 2014) Ve Foru Karlín, novém multifunkčním sále, který se nachází v pražském Karlíně, se dokončuje instalace jedinečného akustického řešení. Díky němu se tato hala stane oblíbeným místem nejen tradičních hudebních akcí, konferencí, plesů nebo přehlídek, ale i koncertů symfonických orchestrů, opery, divadla či muzikálu.

 
 
 
 

Multifunkční sál ve Forum Karlín

Ve Foru Karlín, novém multifunkčním sále, který se nachází v pražském Karlíně, se dokončuje instalace jedinečného akustického řešení. Díky němu se tato hala stane oblíbeným místem nejen tradičních hudebních akcí, konferencí, plesů nebo přehlídek, ale i koncertů symfonických orchestrů, opery, divadla či muzikálu.


Autory akustického řešení
společenské haly Forum Karlín, která pojme až 2 000 sedících nebo 3 000 stojících diváků, jsou společnosti AVETON a SONING Praha. Při návrhu i samotné realizaci byl kladen veliký důraz nejen na výběr vhodných stavebních materiálů a rezonančních desek, ale i na detaily akustických prvků na jevišti a v hledišti. Ing. Josef Žikovský ze společnosti Aveton k akustice ve Foru Karlín říká: „Praha dosud neměla víceúčelový sál s takovou kapacitou, který by vyhověl jak požadavkům pro vystoupení skupin s elektroakustickou podporou, tak i například klasickému symfonickému žánru. Instalací těch nejmodernějších akustických prvků, jako jsou MLS difuzní struktury na galeriích nebo speciálně tvarované akustické prvky na jevišti, jsme dosáhli nejen vynikající difuzity zvuku v prostoru, ale také jsme zajistili optimální přenos užitečného akustického signálu do hlediště sálu.“

Ing. Martin Vondrášek, ředitel střediska elektroakustiky SONING Praha, dodává: „Při elektroakustickém návrhu byly použity nejmodernější simulační softwarové nástroje včetně auralizačních metod umožňujících na sluchátkách zprostředkovat budoucímu návštěvníkovi zvukový poslech v reálném sále. Celý elektroakustický systém včetně kompletní audio-video distribuce využívající nejmodernější přenosová média zajišťuje uživateli a budoucímu pronajímateli maximální možný komfort obsluhy a všech možných provozních scénářů. V neposlední řadě je celý systém navržen jako maximálně variabilní, což umožňuje jeho rozšíření či využívání v jiných prostorách objektu.“

Nepostradatelnou součástí akustiky sálu je ozvučení. Základní, pevné elektronické ozvučení prostoru pro akce menšího rozsahu bude zajištěno světoznámým francouzským audio systémem L´Acoustics. Pro větší zvukové produkce bude výkon systému navýšen na míru pořádané akce.

Forum Karlín z dílny známého španělského architekta Ricarda Bofilla, pražského ateliéru AED project a českobudějovického studia ATELIER 8000 přináší jedinečné moderní prostory pro pořádání koncertů, konferencí, kulturních a společenských akcí ve dvou nadzemních a jednom podzemním podlaží. Stavba byla zahájena v srpnu roku 2012 a Forum Karlín bude otevřeno v červnu tohoto roku.

Forum Karlín je nový administrativně-společenský projekt v rozvíjející se pražské čtvrti Karlín. Jeho součástí je víceúčelová hala s kapacitou 3 000 míst poskytující flexibilní zázemí pro všechny druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Projekt tvoří nejmodernější mediální newsroom vydavatelství Economia v rekonstruovaných prostorách historického objektu, kde byly od roku 1908 vyráběny moderní parní kotle pro celé Rakousko-Uhersko. Další částí projektu je osmipodlažní novostavba zahrnující 9 500 m2 moderních kancelářských ploch. Nová budova nabízí šest podlaží kanceláří nejvyšší kvality ve druhém až sedmém patře. Součástí tří podlaží jsou také terasy, vrchní patra navíc nabízí pozoruhodné výhledy do okolí. Lokalita pražské čtvrti Karlín nabízí veškeré zázemí, dostatek služeb i vyžití pro volný čas, klid i pulzující život v těsné blízkosti historického centra Prahy. Spojení historie a moderní architektury, kombinace administrativních prostor, obchodů a služeb, přítomnost nájemců působících v progresivních oblastech podnikání, to vše spoluvytváří zcela jedinečnou atmosféru. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz