Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí

Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí

(12. 10. 2023) koucky-arch.cz

   
 
 
 
 

Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí

Autorem architektonického řešení rekonstrukce barokního kláštera, jeho dostavby i celé expozice je koucky-arch.cz.


V jednom z největších regionálních muzeí poznáte Krkonoše na jednom místě. Představuje Krkonoše od vzniku prvních hornin po současnost, součástí jsou akvária s živými rybami nebo štoly historického dolu. Připomíná i největší ekologické katastrofy Krkonoš. Kromě jiného v moderní expozici najdete i schodiště ve tvaru šroubovice DNA.

Hlavním důvodem výstavby nového Muzea Krkonoš je, že Krkonošský národní park je jedním z nejnavštěvovanějších chráněných území Evropy. Z aktuálního sledování návštěvnosti vychází, že do Krkonoš ročně přijíždí okolo 3,8 mil. návštěvníků, kteří zde stráví skoro 12 mil. osobodní. 

Stavební úpravy a kompletní změna expozice oživí prostor bývalého augustiniánského kláštera a vytvoří se téměř 3000 mvýstavních ploch. Poutavou formou se za využití klasických i interaktivních prvků představí návštěvníkům příběh krkonošské přírody a příběh lidí usazených v horách.

Nová expozice vtáhne návštěvníka do světa našich nejvyšších hor a odhalí mu tak skrytá tajemství krkonošské přírody. Bude nabízet možnost poznání člověka ve vazbě na přírodní procesy – bude prezentováno jednotné téma příroda a člověk, kde expozice nebude mít žádný předem daný pevný směr, návštěvník nebude mít předem určeno pořadí jednotlivých prostor a bude mít volnost ve výběru prostředí i jednotlivých dílčích témat.

Podle podkladů KRNAP

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz